Jie iš Vilniaus. Grupėje – keturiese (būgnininkas tik padeda). Jiems 73 metai, sudėjus visus keturis kartu. Groja taip – lyg būtų indie muzikos ateitis.
Grupės gitaristas Adomas ką tik grįžo iš repeticijos ir mes su juo šnekamės, kodėl jie taip daro?
Kokie jūsų tikslai?
Iš pradžių tai pasiekti tarptautinį lygį savo grojimo lygiu, o pasiekus tokį lygį, tai jau visai neblogai būtų ir į tarptautinę sceną išlįsti
Jums, tikriausiai, patinka Foals, Wild Beasts…
Kai pradėjo formuotis kažkoks vientisesnis skambesys šių band’ų iš tikrųjų klausėm, (Foals vieni mėgstamiausių turbūt), ypač aš ir Jonas (gitaristas kitas), bet visi turi savo favoritų. O jeigu bendrai paėmus, tai stiprėja turbūt kiekvieno iš mūsų tendencija klausyti elektronikos arba elektronikos maišytos su gitarų (ar kitų gyvų instrumentų) garsais.
Kur norėtumėte groti?
Turint omeny venue ar miestą ar šalį?
Viską.
Labai sunku sakyt už visus. Aš asmeniškai labai norėčiau pagroti mažuose, bet geruose klubuose centrinėje ir vakarų Europoje. Stadionai nelabai traukia. Pas lenkus Heinekene irgi būtų gerai pagroti, bet jie turi savų nemažai neblogų (palyginus su lietuviais).
Kiek dainų jau turite įrašę/sukūrę?
Įrašę tris (Ausgeträumt, Dense, Awake/Asleep). Ausgeträumt du kartus perrašinėjom, abu kartus nieko ypatingo neišėjo (kaltinsiu pastovaus būgnininko neturėjimą ir mūsų prastą garso inžinieriaus pasirinkimą). Awake/Asleep jau įrašėm su kitu, kuris, beje, ir yra mūsų dabartinis būgnininkas.
Sukūrę esame gal 10, bet besikeičiant mūsų garsui kai kurios drops out, tai dabar gal kokios 6.
Kur ir kokiomis sąlygomis įsirašinėjate?
Awake/Asleep įrašinėjome su Donaldu Zvybu muzlabe, naujamiestyje. Studija kaip studija, bet patinka, kad joje sukrauta įdomių senienų, kaip neveikiantis tarybinis mikserinis pultas arba žaidimų automatas (bent atrodo kaip toks). Sąlygos buvo geros, ateidavom galima sakyt visai dienai, visiškai atsipalaidavę, taip ir vaikščiojom 3 savaites. Palyginimui su kitu prodiuseriu kitoj studijoj Ausgeträumt (abi versijos) buvo sukaltos per keturias valandas.
O kur galima paklausyti pilnos Dense versijos? Nes jūsų bandcamp tik demo.
Nežinau ar norėtum. Gal jau ją iš visur pašalinom. Ji tikrai bloga.
Ar jūsų tėvams patinka jūsų atliekama muzika ir apskritai tai, ką darote?
Mano – taip. Jono girdėjau sakė kažkada visai nieko, kai davė paklausyt ir baigė skųstis, kad jis pastoviai groja (gaišta laiką, suprask). Kitų tiksliai nežinau, bet nedraudžia tai tikrai, na, ir ne tas amžius. Gal kai kurių ir negalvoja, kad mes taip rimtai įsijautę į viską.
Kam iš Lietuvos rokerių norėtumėte duoti į snukį?
Pala, reikia pagalvot, kažkam tikrai norėjau.
Take your time.
Lyg ir neprisimenu, ten buvo impulsyvi reakcija, kai kažkas grojo akivaizdžiai nukopijuotą jau pasenusį indie rocką ir ten rašėsi apie tai, lyg čia būtų amžiaus atradimas. Realiai čia visos scenos problema, lengviau kažką rip-offinti ir didžiuotis provincialia šlove, negu bandyti. tiesiog bandyti.
Realiai ne tiek į snukį duoti, kiek šalto vandens (daug vandens) reikia.
Ar, tavo manymu, esate originalūs? Neripoffinate?
Šiuo metu – nevisai, po truputį judame teisinga linkme. Kristalizuojasi garsas po truputį, iš lėto, tam reikia laiko, kantrybės, talento gal irgi, nežinau, ne man spręsti.
Ar bandėte groti koverius?
Kai tik susikūrėm (buvom tryse be bosisto Artūro) grojom Arctic Monkeys coverius pas ką nors namie ir nakvodavom pas tą, kurį grodavom.
Coverių grojam mažai, bet kadangi nusprendėm šiek tiek pakoncertuoti, tai jų šiek tiek atsiras, dėl medžiagos stokos. Bet tai nėra prioritetas ar kažkas, kas mus labai domintų.
Šitas ar šitas?
Banquet kažkada grojom prieš 1,5 metų (trumpai, neturėjom būgnininko). Foalsus bandėm coverint prieš šiek tiek mažiau nei metus. Tai gaunasi Foals’ai, bet artimiausiame gig’e nei vienų iš jų necoverinsim.
Sakai, koncertuosit. Ar turit vadybininką?
Ne. Bet yra Jonas Oškinis (prodiusuojantis Colours of Bubbles), kuris padeda. Pvz. surado Donaldą, pirmas mūsų koncertas klube (musėj) buvo jo iniciatyva.
Ką planuojat veikti baigę mokyklą?
Pamatysim, aš tai norėčiau groti, bet kartu ir studijuosiu filosofiją VU paralelėj, kad smegenys neatsijungtų. Tikiuosi, kiti mąsto panašiai, bet jeigu visiškai niekas nesiklijuos, pamatysim, kad kažkur užstrigom tai neužsiciklinsim ant grupės, bet kol kas vis atrodo, kad mes dar tik pradedam kurti, o ne „perdirbti“ muziką, kurią išgirstam mp3’ke.
Apie kokį leiblą, išleisiantį jūsų albumą svajojate?
Mąstant racionaliai, didžiausias independent’as – Domino, bet pastaruoju metu išgirstu ten vis daugiau pretenzingų grupių su mažai gerų garsų. Rough Trade, Witchita, City Slang, Morr Music – man patinka.
O iš lietuvių?
Iš lietuvių, nežinau ar tokie dalykai, kaip leiblai egzistuoja.
Kaip žiūrite į merginas?
Jos nuostabios.
O į vaikinus?
They’re ok.
Diplomatas…
Kartais.
Ar tai, kad dabar turite grupę, jums padeda susirasti daugiau merginų?
Kad kol kas nesam nei žymūs, nei kažkuo nusipelnę, nei pernelyg rockstarų įvaizdį įvaldę. Manau, kad būtų viskas taip pat, jeigu neturėčiau grupės.
O gal tik man taip atrodo.
Kas grupėje yra vadas?
Tokio nėra. Turbūt pats geriausias dalykas. Todėl pvz: kiekvienas gali pasakyt, kad „pabandys įdainuot“ tą dainą ir jeigu gerai skambės, nesvarbu kas dainuos, gros ar kieno ta dainos dalis bus sukurta. Per didelis optimalumo ir struktūrizavimo visko siekimas muzikai (bent jau mūsų) nepadėtų.
Kas sugalvojo klipe naudoti Sid Davis filmo ištraukas?
Aš, iš tikrųjų klipas nebuvo kažkaip akcentuojamas. tiesiog pagalvojau: neturiu ką veikti, pabandysiu kažką gero sumontuot, visgi su klipu muzika bus lengviau prieinama ar įdomiau klausysis.
Kaip manai, ar Without Letters būtų susikūrę, jei būtumėte gimę ne prieš 18, o prieš 38 metus?
Kiek žinau gitarinė muzika buvo uždrausta. Gal ir būtume, tik neįsivaizduoju ką grotume, vis tiek būtume atradę paklausyt užsienio grupių, tai gal viskas ir nebūtų beviltiška. žinai, tas priežasčių-pasekmių ciklas pakankamai sudėtingas.
super cool
Geeeras!!!
nuostabu 🙂