Vizualiniai Srautai 35VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – skiltis, kurioje Sha:▽:Ah atstovai apžvelgia labiausiai dėmesio vertus tamsiųjų scenų video kūrinius.

Kovo pabaigoje viena ryškiausių šių dienų post-punk grupių The Soft Moon pristatys savo trečiąjį albumą Deeper. Naujasis klipas Far turbūt yra pati geriausia reklama šiam leidiniui. Režisierių komanda Y2K puikiai pajautė kiekvieną tamsų kūrinio sluoksnį ir sukūrė intensyvų bei šiurpų naratyvą apie žmogaus dualizmą.

 

Pasitelkęs į pagalbą vokalistę Sísý Ey ir režisierių Karim Huu Do danų prodiuseris Kasper Bjørke sukūrė paslaptingą klipą Aprat, kuriame atvaizduojami konfliktai tarp kūno ir sąmonės bei seno ir jauno.

 

Būtų keista, jei kuris nors Björk klipas nebūtų aukščiausios prabos vizualinio meno kūrinys. Paskutinis jos ir režisieriaus Andrew Thomas Huang darbas Family tikrai nėra išimtis, nors techniškai jis yra pristatomas ne kaip klipas, o kaip naujojo albumo Vulnicura viršelio vizualizacija.

 

Praeitą rudenį režisierius Yoonha Park sukūrė klipą Continental Shelf kylančiam post-punk projektui Viet Cong. Darbas buvo įkvėptas ankstyvųjų siaubo filmų, art house kino ir tapytojo Michaël Borremans paveikslų. Tačiau šiuo klipu režisierius galbūt nebuvo pilnai patenkinta, nes prieš kelias savaitės internete pasirodė ir nauja „director’s cut“ versija.

 

New Yorke gyvenanti menininkė Sadaf H. Nava galbūt labiau yra žinoma dėl savo tarpdisciplininių performansų nei muzikos (ar tuo labiau video klipų). Tačiau savo pačios režisuotame darbe C.F.C. ji taip pat meistriškai prikausto dėmesį ir, naudodama šiuolaikinius simbolius, analizuoja moteriškumo sampratą.

 

Kompozitorius ir multi-instrumentalistas William Ryan Fritch pristato režisieriaus Sam Angiulo sukurtą klipą kūriniui Thankless Deeds. Šiame darbe keturios žavios mergaitės pakvies sudalyvauti paslaptingame rituale, kurio vedliu bus švelniai tamsus William Ryan Fritch balsas.

 

Naujo albumo laukiantiems fanams kovo viduryje Pictureplane pristatė tai, kas galbūt yra pirmoji užuomina. Klipas Hyper Real pasižymi tipiška atlikėjui DIY estetika, siurealiomis art school temomis bei netikėta pabaiga.

 

Kartu su režisieriaus Thor Brenne pagalba norvegai Æ naujajame savo klipe vaizduoja šių dienų ritualinį perėjimą nuo vaikystės į suaugusių tarpą.

 

Tolimoje distopijoje ateiviška būtybė atranda išmanųjį telefoną ir čia pradeda persipinti sci-fi, siaubo ir net TV reklamų elementai. Visa tai naujajame škotų synth-rock projekto Errors klipe Slow Rotor.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *