13 suru

VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – publikacijų ciklas, kuriame post-žurnalas Sha:▽:Ah apžvelgia labiausiai dėmesio vertus hypnagogic pop, chillwave, underground hip-hop, witch house, beats ir post-punk video klipus.

Po intensyvaus vasaros miego VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI grįžta. Atsigriebiame už visas praleistas savaites ir apžvelgiame viską, ką būtų buvę gėda praleisti per praėjusią vasarą. Lets begin…

Pursuit – antrasis Gesaffelstein video klipas birželį drebinęs visus rimtesnius muzikos blogus. Pats už save kalbantis Vizualinių srautų vasaros favoritas. Išjunk trukdžius ir pasinerk.

 

Vasaros pradžioje queer rap pažibos Mykki Blanco pristatytame The Initiation klipe gal ir nematome spalvingosios atilkėjo/jos divos alter ego, tačiau žmogaus dualumo motyvas lieka ryškus, tik dabar švytuoklė siūbuoja ne tarp lytiškumo polių, o tarp žvėriškų instinktų ir socialinių normų. Ši tema žiūrovui perteikiama su pulsuojančia įtemptų garsų doze ir Mykki laidomais voodoo prakeiksmais.

 

Ikonoklastiškas švedų death electro projekto Owl Vision video darbas pompastiškai skelbia apie religijos mirtį. Klipas tikrai tamsus, muzika tikrai sunki ir tai mums tikrai patinka.

 

Kadangi internetinių mikro-žanrų gyvavimo trukmė yra skaičiuojama ne metais, o savaitėmis, buvo visai tikėtina, kad šio interneto kartos simboliais perpildyto video klipo aktualumas per vasara subliūkš. Bet kokiu atveju, GUNGE darbas yra vienas kokybiškiausiai sulipdytų #tublrwave vizualinės estetikos pavyzdžių, kuris tikrai atras vietą trumpoje savo žanro istorijoje.

 

Antrasis kanadiečių Austra albumas galbūt ir neturi tokių sodriai tamsių hitų kaip Beat and Pusle, tačiau šį vakuumą užpildo vaizdinė naujojo darbo pusė. Ankstyvojo Cronenbergo estetika persmelktas video klipas Painful Life vizualiai perteikia šių dienų urban mitologija ir pasakas su savo sutvėrimais, ritualais ir ne visada laimingom pabaigom.

 

Neo noir muzikos garsai, tik su šaižesnėmis melodijomis, labiau iškraipytais balsais ir sunkesniais aidais. Neo noir filmų vaizdai, tik su tamsesniais skersgatviais, blankesniais barais ir kreivesniais fetišais.

 

Saldus vokalas, šaižios gitaros, niūrūs viduramžiai ir spalvingi vėmalai. Šiuo chaotišku mišiniu amerikiečiai Deerhoof gydo raupsuotąsias mergeles. Tik jokiu būdu nepažiūrėk raganiui į veidą.

 

Witch house jau kuris laikas yra gerokai pablėsęs kaip muzikinis stilius, tačiau su juo atėjusi okultiniais simboliais prisodrinta drabužių dizaino srovė vis dar mėgaujasi populiarumu tarp hipsteriuojančių pankų. Danų electro-pop projekto Gold Lip klipe šis stilius puikiai atskleidžiamas, atrodo tarsi video darbas būtų labiau fashion showreal nei muzikos klipas.

 

Tuo tarpu gotikinė estetika ir okultiniai simboliai toliau sėkmingai gyvuoja alternatyvaus hip-hopo terpėje. Galbūt per daug gilios prasmės čia ir nereikia ieškoti, tačiau tai bent atrodo ne taip absurdiškai kaip kai kuriosw future-pop ar EBM video darbuose.

 

2011 metų r‘n‘b viltis The Weeknd turi unikalų sugebėjimą švelninamiems žanro garsams suteikti rafinuoto įniršio ir energijos. Ši savybė nedingo ir naujausiuose atlikėjo kūriniuose. Birželio pabaigoje pasirodęs Kiss Land video klipais taip pat nežaidžia su subtilumais ir pateikia masę ties pornografijos riba balansuojančių vaizdų.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *