VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – įrašų ciklas, kuriame post-žurnalas Sha:▽:Ah apžvelgia labiausiai dėmesio vertus hypnagogic pop, chillwave, underground hip-hop, indie r’n’b, beats ir post-punk video klipus.
Kaip malonu po metų tylos žinoti, kad Shelly yra vis dar laikoma Atėnuose… Graikai grįžo ne tik su kūriniais ir remiksais, bet ir su vaizdais. Šį kart jie kviečia jaukiai paklaidžioti po apleistus mokyklos laikų prisiminimus.
Vasariškai lengvas vaizdas, rudeniškai niūrus post-punk ir kūrinys pavadinimu Winter. Išties, jei Tiers klipą imti ir išnarstyti po kadrą gautųsi puikios iliustracijos chillwave albumų viršeliams. Bet tobulas montažas garsą ir vaizdą sulieja į vieną mistišką ir paslaptingą lydinį.
Gesaffelstein nemažina apsukų, geriausio praėjusios vasaros video klipo Pursuit kaltininkas spalio pradžioje davė naujų vizualizacijų. Vaizdas su garsu, kaip ir praeitą kart, sudaro agresyvią ir intensyvią sintezę, kuri širdį priverčia grubiai daužytis pagal beatą. Prie stiprios kinematografijos šįkart pridėtas ir siužetas apie godumą. Kūrinio muzikinėje pusėje ausis taip pat labai malonina noise ir industrial elementai.
Kaip jau ne kartą pastebėjome, betoniniai metropoliai patys savyje turi kažką šalto, niūraus, bet kartu ir keistai artimo. Atrodo lyg kiekvienam post-punk kūriniui būtų galima sukurti video klipą vien tik važiuojant per miestą metro. Jei dar, kaip ir projektas Női Kabát, pasitelkti senus sintezatorius bei kino juostą, galima išgauti tobulą rudeninių nuotaikų vaizdo ir garso reprezentaciją.
Turbūt tai jau taps tradicija, kad kiekvienuose Vizualiniuose srautuose turėsime bent vieną witch house krikštatėvio Cosmotropia de Xam sukurtą video darbą, jei ne savo projektui Mater Suspiria Vision tai bent savo įrašų kompanijos Phantasma Disques globojamoms grupėms. Išties, senio produktyvumą parodo ir tai, kad tarp begalės klipų jis taip pat sukuria ir pilnametražių arthouse filmų. Vieno iš jų vaizdai sukomponuoti į post-punk projekto In Death it Ends naująjį epilepsišką vaizdo klipą.
Ar mums tik pasirodė ar alternative hip-hop bendruomenėje pradėjo populiarėti senovės Egipto simbolika? Na, atlikėją, pasivadinusį PsychoEgyptian, jau turime galbūt tai naujojo mikro-žanro pradžia 🙂 ? Aišku, kaip ir galima tikėtis, projekto klipe nevengiama piramidžių ir ankhų, o ant viršaus viskas pagardinta širdžiai miela webart estetika.
Kanadiečių shoegaze projektą No Joy galima prisiminti iš dešimtųjų Vizualinių srautų, kur pristatėm vieną stipriausių 2013 metų klipų Here Tarot Lies. Naujas video darbas Blue Neck Riviera taip pat pakankamai tripinis ir išlaiko puikų balansą tarp gamtos grožio bei video glitchų.
Trumpas rudens periodas kuomet medžių lapai būna iki paskutinio iškritę, dangus apsitraukęs tolygiai balta spalva ir nesigirdi nei menkiausio vėjo gūsio. Laikas sustoja. Būtent tada dūšia pati savaime pradeda jausti nepasotinamą atmosferinio dream-pop alkį. Tokiai dienai mano grotuve jau yra išsaugoti amerikiečiai Chams.
Naujasis Bruklino synthwave projektas Black Marble pasitelkė senųjų siaubo filmų stilistiką ir savo klipe Cruel Summer pavaizdavo moksliškai patvirtintus faktus, apie tai kokie dalykai iš tikro vyksta kuomet mes užmiegame. Visuomet žinojau, kad tai yra tiesa!