Į festivalį šiek tiek pavėlavau (nes norėjau užkast po Baltijos elektronikos). Gaila, bet nebūdingai lietuviškiems renginiams Speigas nevėlavo. Girnų Giesmių negirdėjau. Levą ir Dainą Dievą (Lapot) eilinį kartą taip pat pražiopsojau.

Bet to industrial esu jau matęs tiek ir šitiek. Tą vakarą mane labiau domino witch house scena. Joje kaip tik grojo. Kaip vėliau paaiškėjo – Killorgiveup. Estukai. Tik po kurio laiko supratau, kad Felix Bondarev repuoja rusiškai. Kitas bičas (kur maigė knopkes ir sukiojo rankenas) buvo apsivilkęs maikę su užrašu МЫ ВСЕ УМРЁМ. Iškart tokios užsimaniau (nes chuj pasiginčysi). Ir tai buvo so cool. Grįžęs namo parsisiunčiau visus projekto įrašus. Gaila, neradau gabalo Хороший Мягкий  būtent tokios versijos, kuri buvo atliekama gyvai. Ana tai buvo galinga.

Priešpaskutiniu numeriu sugrojo gabalą Kate  iš dar tik vakar pristatyto Pink Light EP (nemokamai čia). Visų dešimties minučių bėgyje savaime prašėsi frazė „duokit repo!“, „ir bytsų!“.

Po koncerto dar išsiaiškinau, kad chebra turi ir kitokių projektų. Tokių, kaip pvz. Red Samara Automobile Club. Visi jie yra tiesiog ахуебильятишки. Tiesiogine prasme.

 
O tas witch house – toks keistas dalykas. Kažkokios gotikinės, darkwave, shoegaze muzikos mišinys su hip-hop  ir beats  ritmais. Keista ir tuo pačiu smagu buvo stebėti rimtai nusiteikusius dėdes odinėmis striukėmis besiklausančius tokio jaunatviško pozityvo.

 
Nuotraukos: Raimonda Tamulevičiūtė

Pertraukos viršutinėje scenoje metu nusileidau žemyn. Tuo metu kaip tik performino vokietis Feine Trinkers Bei Pinkels Daheim. Nu virino jis ten kažką. Bet nu ir kas? Tą vakarą manim vairavo witch house  nuotaika.

Viršuj tuo tarpu pradėjo Jonny Teardrop. Toks liesas jaunuolis iš Paryžiaus (šiuo metu, pasirodo, gyvena Berlyne). Rūbeliai madingi, hipsteriški. Pats gražus. Pasikabinęs gitarą, pasidėjęs efektų pedalus, ritmo mašiną ir kitokią įrangą, kurios aš nežinau. Kažką ten brūžino ir dainavo. Visai vykusiai, emocionaliai ir efektingai (įsivaizduokite kiek pajaunintą Jamie Hince iš The Kills versiją). Greta manęs pasirodymą stebėjo tokia simpatiška mergaitė (labai panaši į Winona Ryder). Iškart supratau, kad Džionio panelė. Sakė, kad Jonny will be pissed off after the show. Negali nesutikt. Garsas, švelniai tariant, šlubavo.

 

Po pasirodymo Caroline (toks tikras Winonos vardas) parodė, kur galima įsigyti Jonny įrašų. Kioskelyje kompaktus parduodantis Lashisha, paklaustas „ką manai apie witch house?“, sakė „sūdas bled“. Kitokio atsakymo iš jo ir nesitikėjau.

Jonny Teardrop ant kompakto pasirašė krauju, nes susichujarino ranką bebrūžindamas gitarą. Jam 25 metai. Sakė, sugeba išgyventi iš muzikos.

Tuo metu apačioje varnas baidė Oorchach. Pasirodymo nemačiau, bet yra filmuota medžiaga.

 
Viršuje laukiau hedlainerių. Dar iki koncerto buvau parsisiuntęs visus įmanomus dueto įrašus (kas moka naudotis Windows – žino kaip patikrinti temporary internet files). Gabalo Germs klausiausi kokius стопицот kartų. Jį sugrojo antru numeriu. Isaac meistravo prie aparatų, Sadie blaškėsi scenoje. Buvo prileista daug dūmų ir praktiškai mažai kas matėsi. Kaip ir privaloma raganų stiliui.

Sadie iš visų jėgų deliverino shouty-gurl  vokalus ir kartais net nusileisdavo nuo scenos, patikrinti ar mes gerai girdime. Buvo teisi. Nes ir jos monitoriuose, ir garsiakalbiuose atsuktuose į publiką garsas dažnai dinginėdavo. Įsiutusi mergina garso operatoriui į veidą tėškė pusbokalį alaus. Po pasirodymo dar pridėjo lipnų antausį. Mano galva pelnytai.

Tačiau nepaisant techninių nesklandumų jų (vos pusvalandį tetrukęs) pasirodymas buvo puikus. Žaviuosi šio naujo (bent jau man) stiliaus tamsiu ir purvinu lo-fi garsu ir, kas be ko, nuoširdumu.

Užsukęs į užkulisius radau iš pykčio drebančią Sadie. Žiauriai pergyveno, kad nuvylė fanus. Isaac sakė„ I appreciate your support“. Jam 24. Paklaustas, ar jų tėvams patinka CRIM3S kuriama muzika, atsakė, kad neturi tėvų (tai nereiškia, kad jie negyvi). Dueto nariai sunkiai verčiasi, dažnai gyvena skvotuose ir neretai jaučia pinigų trukumą. Dar didesnė pagarba jiems už tai, kad net tokiomis sąlygomis sugeba daryti tai, ką daro.

Thanx 4 coming to our shit gig, sako jie.

 

Dar klausiau Toliko (garsisto), ar buvo saundčekas? Kažką lemeno, jog lyg ir buvo ten kažkas panašaus. Nežinau, ar Armantas jam sumokėjo visą sutartą sumą, bet aš taip nedaryčiau. Juo labiau, kad Kotryna sakė, jog Lava Larva privalėjo nutraukti pasirodymą dėl techninių nesklandumų.

Anyway. Jau laukiu Speigas 4, Speigas 5 etc.

Bangos Koncertai Sūru

19 Replies to “Speigas: trečia serija”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *