„Kas per bebrai tie Awakening Sun?!“, – kilo klausimas, pamačius info apie nusimatantį grupės debiutinio albumo pristatymo koncertą. Standartiniai interneto resursai žvalgybai pasiūlė tris gabalus. Visai energingus. Tad iškeisti knygą ar filmą į paslaptingą prezentaciją pasirodė visai gera idėja.
Apsispręsti, žinoma, padėjo ir mažas prierašas afišoje, bylojęs, kad svečių teisėmis vakaro programoje yra numatyta Mandragora. Apskaičiavimai, jog 30-40 min. nuo numatytos renginio pradžios muzikantai išlauks, kad visi norintys sulįstų į Metro, pasiteisino, tad vos spėjus apsižiūrėti ir siurbtelėti porą gurkšnių alaus, nuo scenos gundančiai pasigirdo gitaros.
Apie Mandragorą niekada neišgirsi blogo žodžio. Nebent egzistencinį klausimą: „Kam apskritai tokia Mandragora reikalinga, jeigu vien Švedijoje melodic death metal yra štampuojamas dešimtimis albumų per metus?“ Atsakymas guli ant paviršiaus. Visokie ArchEnemiai, DarkTranquiličiai ar Kalmahai yra toli ir į Lietuvą užsuka nedažnai, jei išvis užsuka. O Mandragora yra čia pat, reguliariai pjausto gyvai aukščiausius standartus atitinkantį muzoną. Štai ir penktadienį sunku buvo atitraukti akis nuo gitaristų pirštų, miklūs, johaidy! Rimas&co, beje, šiemet irgi išleido naują albumą, Carnal Cage. Gyvai švieži gabalai suskambėjo agresyviau ir tai tik pridėjo draivo. Jo būtų dar daugiau, jei muzikantai aktyviau bendrautų su publika. Smagiai atrodė keitimas prie mikrofono – vietoj dabartinio vokalisto Gražvydo išstojo buvęs, Arvydas. Energingai sukriokė paskutinius porą gabalų.
Laukiant vakaro kaltininkų, kilo mintis, kad Awakening Sun – ambicinga chebra. Per albumo pristatymą pasikviesti į svečius tuziną metų grojančius scenos veteranus – rizikingas žingsnis, nes yra didelė tikimybė, kad pastarieji tiesiog „nugvelbs šou“. Bet jaunimas nenuvylė, nors pirmas įspūdis (pagal rūbą pasitinka) buvo nelabai koks.
Grupės įkūrėjas Ernestas su gitara įsitaisė prie mikrofono. Iš karto tapo aišku, kad sceninės patirties sukaupti dar nespėjo (šis koncertas kolektyvui buvo antras), nes periodiškai netinkamu metu nuleisdavo akis į grifą, ir nemenka balso stygų pajėgumo dalis tokiais momentais buvo švaistoma veltui. Bet tai nekliuvo. Smulkius trūkumus kvartetas su kaupu kompensavo skleidžiama energija ir noru kovoti, kaip išsireikštų futbolo mėgėjai.
Sunku apsispręsti, kokį žodelį prirašyti prie metal, apibūdinant Awakening Sun muziką. Labiausiai turbūt tiktų groove ir modern, bet ir melodic ar netgi nu metal gaidelių joje galima pastebėti. Per Mandragorą aktyviausiai besidraskęs žiūrovų tuzinas su Ruination būgnininku Vyteniu priešaky greitai sugrįžo prie mažutės scenos, muzikantams tai akivaizdžiai suteikė entuziazmo ir jie ėmėsi dar stipriau brūžinti savo gitaras. Sugrojo visą albumą, publika pareikalavo dar. Susidarė įspūdis, kad tikėjosi kokio stogą raunančio koverio, bet vietoj to bisui antrą kartą gavo baigiamąjį albumo šmotą Awaken the Sun. Pritariančių nesudėtingam priedainiui atsirado nemažai, tad finalas išėjo visai dvasingas.
Vieninteliu myžalo šaukštu vakaro alaus statinėje tapo… pats šviežiai iškeptas Awakening Sun CD pavadinimu Sold Out, įsigytas čia pat už 15 lt. Tiksliau, jo apipavidalinimas. Dėl meninės viršelio vertės tegu sprendžia kiti, bet kalkės storumo dviejų lapukų bukletą baisu paimti į rankas – gali subyrėti. Nelabai šiaip ir yra dėl ko imti: be kuklios grupės nuotraukos ir informacijos apie įrašo detales, jame nieko nėra. Flacų ir kitų loselessų siuntėjai gali džiaugtis – muziką gaus veltui, o ignoruodami kompaktą nieko nepraras.
Awakening Sun & Mandragora @Metro, Vilnius, 2012-12-23
Kaina: 10 lt.
Vieta: dabartinis Metro – daug geresnis už buvusį Metro, faktas.
Garsas: 9/10. Idealiai susitvarkyta su šaižiomis gitaromis ir nepersistengta su garsumu. Vienintelis minusas – vokalą galima buvo truputį pagarsinti abiem grupėm.
Žiūrovų: netoli 100.
Mandragora grojo: In doubt, Confession, Walk to Fall, Unconsciousness, Curse of existence, Mandragon, Sand And Dust, The End of War, Crossroads.
Awakening Sun grojo: Brutal War, Own Master, Tommorow Might Never Come, Blind Sheep, No More Blood, Impostors, Whirl of Death, Under Control, Chimera, Awaken the Sun.
Bendrai: 9/10.
Foto: Milda Sviridovaitė ir Monika Mykolaitytė
[nggallery id=478]