Birželio 5-7 dienomis Prancūzijos mieste Clermont-Ferrand vyks jau devintus metus rengiamas muzikos festivalis Europavox. Keturiose festivalio scenose bus pristatomi šiuolaikinės rock, pop, hip-hop ir elektroninės muzikos kūrėjai iš daugiau kaip 20 Europos šalių.
Labiausiai festivalio liaupsinami atlikėjai – belgų dainininkas Stromae, prancūzų rokeris Matthieu Chedid (slapyvardžiu -M-), Ganoje gimęs ir Anglijoje augęs pianistas Benjamine Clementine, šveicarai Kadebostany bei net trissyk įvairiuose amplua pasirodysiantys prancūzai Congopunq. Pastarasis duetas bene labiausiai intriguoja – didžiulę sceninę patirtį su įvairiais projektais kaupęs perkusistas Cyril Atef šįkart leidžiasi į elektronikos eksperimentus, o jo barzdotasis kolega Dr.Kong tuo metu nei groja, nei dainuoja, o kaip gyva vizualizacija linksmina publiką.
Ankstesniais metais festivalyje Europavox yra koncertavę lietuviai Fusedmarc, Alina Orlova, Happyendless, Keymono ir Golden Parazyth. Šiemet Lietuvos vardas oficialiame festivalio pranešime spaudai figūruoja prie multinacionalinio prancūzų, austrų bei ispanų projekto La Cafetera Roja, tačiau Prancūzijoje gyvenančią vilnietę violončelininkę Žermeną Frith grupėje prieš festivalį pakeitė kitas muzikantas. Nepaisant to kolektyvas tikrai vertas dėmesio. Šeši muzikantai gyvai jungia hip-hop, trip-hop ir lotynų muzikos elementus.
Į festivalio programą, kaip viena įdomesnių jaunų elektroninės muzikos kūrėjų, buvo įtraukta ir lietuvė Umiko (Elena Neniškytė). Visgi dėl motinystės džiaugsmų muzikantei teko atsisakyti kvietimo dalyvauti festivalyje.
Festivalyje per tris vakarus keturiose scenose pasirodys beveik 50 muzikos grupių ir atlikėjų, atrinktų iš daugiau nei 2000 kandidatų. Tarp jų – provokuojanti švedė Eliphant, rusų ir italų kilmės balkaniškas šokių melodijas raitantis DJ Pravda, estų grupė Odd Hugo, ukrainiečių postrokeriai The Best Pessimist, belgų boy-band’as Girls in Hawaii bei džiazistė Melanie de Biasio, prancūzų reperiai Casseurs Flowters, vengrų psichodeliniai kaubojai Psychomutants, lenkė Rebeka, olandas Thomas Azier ir daug kitų mažai žinomų vardų, į kuriuos tarptautinės publikos dėmesį bando atkreipti festivalio organizatoriai.