Pokeris pamažu tampa populiariausia laisvalaikio leidimo forma šalyje. Konkuruoti gali nebent seksas. Suru.lt nutarė išbandyti pramogą natūraliai iš arti – sudalyvauti Lietuvos sportinio pokerio federacijos organizuojamame komandiniame turnyre. Tiesiai šviesiai – rankos drebėjo, nors su žymiaisiais Tony G ar Domcee prie vieno stalo sėdėti neteko.
Patekti į varžybas (bent jau kol kas) nesunku – tampi federacijos nariu (šiek tiek kainuoja), suburi penkių žmonių kolektyvą ir pirmyn. Šiuo atveju – į Kauno Karininkų ramovę, kur vyko pirmasis etapas. Atvykome, užsiregistravome. Radome savo pavardes specialiame sąraše su stalų bei vietų prie jų numeriais. Apsidairėme. Storulių ne tiek daug, kaip baiminomės, o ir tarp jų – nemažai simpatiškų. Įdomi detalė – komandiniame turnyre prie stalų nebuvo numatytas krupjė darbas. Tad prie kiekvieno stalo sėdėjo po 10 žaidėjų (išskyrus pradžią, nes kai kurie neatvyko), o dalinti teko patiems, paeiliui. Tiesa, buvo išimčių – prie kai kurių stalų atsirado mikliarankių savanorių. Iš viso varžybas pradėjo 179 dalyvių.
Apie patį žaidimą pasakoti nėra didelės prasmės. Visi žino, kad ir du tūzai rankoje jokios sėkmės negarantuoja. All-iną sustūmiau apie 14 val. (žaidimas prasidėjo truputį po 11), turėdamas kryžių 76 ir flope atsivėrus dviem kryžiams. Varžovas atvertė kryžių J10, ir teko su visais atsisveikinti. Bent jau iškritau ne pirmas ir ne dešimtas. Debiutui – šis tas. Kas dėl pojūčių – jaudulio atsikratyti taip ir nepavyko. Rankytės šiek tiek drebėjo, ypač pastebima tai buvo dalinant. Akivaizdu, kad prie tokių stalų reikia išsėdėti porą šimtų valandų, norint, kad visi šalutiniai efektai dingtų. Ir kad galima būtų atsikratyti tokių niuansų, kaip kortų žiūrėjimas prieš ateinant tavo eilei. Nes jei darai tai anksčiau (o naujokui tai yra beveik neišvengiama, nes dar nėra įpročio žaibiškai įvertinti kortas, jas įsiminti ir apskaičiuoti optimalų sprendimą), palengvini žaidimą varžovams – jie gali perskaityti tavo reakcijas. Tokie tai debiuto pastebėjimai. Labiausiai patyręs kolega, su kuriuo siejome daugiausiai vilčių, iškrito maždaug valanda vėliau. Turėdamas maždaug pradinį steką, sustūmė all-iną su 88 ir užsirovė ant KK. Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą – laiku spėjome į pasaulio futbolo čempionato rungtynes. Suspėsime ir dalyvaudami antrojo etapo varžybose, liepos 11 dieną Vilniuje. Nes iki Olandija – Ispanija tikrai išsilaikyti prie stalų neplanuojame. Kol kas kaupiama patirtis.
Žiupsnelis oficiozo:
Tarp pirmo komandinio turnyro dalyvių buvo ir du ryškiausi Lietuvos pokerio žaidėjai, gerai žinomi ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Tiek Antanas Guoga „Tony G“, tiek Dominykas Karmazinas „Domcee“ susilaukė ypatingo dėmesio. „Tai turbūt gražiausia vieta, kurioje esu žaidęs pokerį, – po turnyro sentimentų savo gimtajam miestui neslėpė A.Guoga, baigęs pasirodymą 51-oje pozicijoje.
Teigiamomis emocijomis dalinosi ir D.Karmazinas, tą pačią dieną išskridęs į Las Vegasą, į Pasaulio pokerio serijos varžybas. 22-ejų metų žvaigždė nesustodamas bendravo su komandinio turnyro žaidėjais, domėjosi jų žaidimu, pasakojo įvairiausius nuotykius iš savo patirties.
Pirmąją vietą po maždaug 13 valandų kovos užėmė komandos „Bad Beat“ narys Pavel Rudnev. Tiesa, puikus vilniečio pasirodymas negarantavo sėkmės jo komandai, kuri bendroje įskaitoje liko antra. Ją aplenkė „Full House“ penketukas, kurio lyderis Šarūnas Ūsas nusileido tik P.Rudnevui, kai su kišeniniais JJ sustūmė all-iną, o turėjęs KQ varžovas pagavo river‘yje karalių.
Chancerių visuomenė, chancerių karta. Guoga dar Guoga, bet įdomiausia kad iš tokių vaikiškai atviraujančių lošikų mokesčių nemokėtojų Doncių pačios žiniasklaidos ir blogerių daromi didvyriai, vos ne kaip ir normaliai užsidirbę. Įdomu ką rašys kai prasiloš. Didvyriai infantilams.