Gegužės 28 trečiadienį Vilniuje grojo pankušos Gogol Bordello.

Pakeliui į Teatro areną krūmai ir užkampiai aplink Sporto rūmus buvo nusėti (pankuojančių ir nebūtinai) paauglių su buteliais ir cyzomis rankose. Prisimenu ir aš panašius „apšilimus“ prieš elteduko koncertus sportrūmy.

Tam, kad nereikėtų vieniems prakaituoti 3 valandas – Gogol Bordello atsivežė su savim katalonus (t.y. argentiniečius ir kolumbiečius iš Barselonos) Che Sudaka. Pastarieji scenoje pasirodė lygiai 19.00. Po pirmo gabalo tapo aišku, kad kolektyvas yra Manu Chao kopija su šiek tiek daugiau hip-hop’op ir trupučiu ska (paskolinto iš Madness). Bet tai nebuvo blogiausias dalykas. Štai būgnai puikiai girdėjosi, bet būgnininko scenoje nebuvo. Nesmagus jausmas (kur kas blogiau už nealkoholinį alų). Vėliau paaiškėjo, kad ne vien būgnai ėjo iš playbacko. Gitaros, bosas – taip pat. Spėju, kad ir vokalai. Keista, bet publikai tai netrukdė linksmintis. Jau po pirmo gabalo metu (jis truko kokias 8 minutes) žiūrovai noriai atsiliepinėjo į raginimus „kur jūsų rankos?“ ir sinchroniškai su gitaristo (grifo) kotu mojavo. Taip pat skandavo kažką panašaus į trū sabaka.

Per 50 minučių Che Sudaka atliko vos 6 gabalus (vienas iš jų – Stingo koveris), o priprakaitavo kaip už tris valandas.

Publikos tarpe smagu buvo matyti ne tik jaunus ir vyresnius pankus bei vietines įžymybes, bet ir žymius sportininkus (tokius kaip Algirdas Sysas). Taip, Gintaras „pačiulpsi?“ Steponavičius irgi lankosi koncertuose (pvz. God is an Astronaut) ar „didžėjauja“ Cafe de Paris. Tik skirtumas tas, kad jis tai daro PRIEŠ rinkimus.

Gogol Bordello pradėjo 20.30. Skambėjo žymiai įtikinamiau už pirmuosius. Vietos prasibrauti prie scenos galėjai rasti tik būdamas išskirtinai įžūlus (arba atkaklus). Tačiau norint paprakaituoti net ten irtis nebuvo būtina. Gaila, kad GB atributikos kioskelyje nebuvo pardavinėjamos vantos. Manau, būtų turėjusios didesnį pasisekimą nei maikonai.

Turo metu pristatomas albumas Pura Vida Conspiracy, tad natūralu, kad daugiausiai gabalų grojo iš jo. Gaila, kad jis nėra toks geras, kokie būdavo senesnį Gogoliaus įrašai. Nes atsiduoda dirbtinumu, pataikavimais ir plastmase. Ir ne vien dėl šios priežasties, jei reiktų vienas prieš vieną (ar keturiolika prieš keturiolika) – statyčiau Leningrad. Jie kur kas tikresni.

Teisybės dėlei reik pagirti, kad visa aštuoniukė atidirbo sąžiningai (~100 min.). Publika buvo patenkinta. Ir net didžiausių skeptikų veiduose (jiems investavus į kelis alaus) matėsi šypsenos.

 
Grojaraštis:
Gogol_Bordello_setlist_Vilnius

 

Foto: Jonas Kapitonas

Performansas: 8/10
Garsas: 6/10
Šviesa: 7/10
Trukmė: 9/10
Kaina: 89-159 Lt
Alus: 8 Lt už 0,5 L skarbą
Gražių merginų: paradoksas, bet pankių tarpe procentas ne mažesnis.

Bendras: 7/10

Bangos Koncertai Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *