Penktadienį, kovo 28 dieną, Vilniuje koncertavo didžiausia Ukrainos grupė Okean Elzy (orig. Океан Ельзи).
Neabejojau, kad žmonių bus. Per 20 gyvavimo metų tai pirmas grupės vizitas Lietuvoje. Pernai gegužę išleisto albumo Земля reklaminis turas po Angliją, Vokietija, Lenkiją, Čekiją buvo suplanuotas dar vasarą. Todėl įvykiai Ukrainoje nėra susiję su šiuo pasirodymu ar spekuliacijomis pasipelnyti „pasitaikius gerai progai“. Atvirkščiai, tai tik dar vienas motyvas pamatyti ir palaikyti.
Teatro arenos salė buvo pilnai užpildyta (nebent šonuose dar tilptų). Tiesa, lietuviškai tarpusavyje bendraujančios publikos išgirsti neteko. Dominavo slaviškai kalbantys žiūrovai (rusai, lenkai, ukrainiečiai, baltarusiai). Nenuostabu.
Grupė be jokio „apšildymo“ pradėjo 19.40. Tradiciškai šiame ture nuo pirmos naujo albumo dainos З Нею. Salės ilgai raginti nereikėjo. Jau ties trečiu numeriu daugelis pradėjo pritarti vokalistui. Lengvai nustebino faktas, kad tiek daug žmonių žino dainų žodžius. Aš, aišku, tikėjausi, kad bus fanų, bet kad šitiek…
Dar nustebino grupės kuklus pasyvumas. Spėjau, kad bus politinių kalbų, padėkų už Lietuvos palaikymą išreikštą Ukrainai ir šūkių Слава Україні!. Bet ne, penketukas išdidžiai laikėsi santūriai ir leido publikai daryt savo išvadas. O mėgstamiausia Sviatoslavo poza buvo „dešinė ranka džinsų kišenėje“.
Nenustebino grupės profesionalumas. Kaip ir pridera tokio kalibro bandai penketas nuo pat pradžios jautėsi tvirtai ir užtikrintai bei žinojo, kas yra vakaro šeimininkas. Iš pradžių Vakarčiukas bandė kalbėti angliškai, bet greitai paaiškėjo, kad salė supranta ukrainietiškai. Citavo kažkokį airį klausinėdamas is it getting better or do you feel the same? Prieš akustiką Коли навколо ні душі atlikimą prašė salėje visiškos tylos (kaip operhauze, jei vilniečiai tokį turi). Bet kažkokiam durniui būtinai reikėjo užtraukti Ой, чий там кінь стоїть. Slava stebėdamas tokį elgesį užsimanė apsilankyti mūsų teatre.
Pagrojo beveik viską, išskyrus kelias svarbesnes dainas. Bisui išėjo 4 kartus. Sumoj apie dvi su puse valandos muzikos.
Apibendrinant, tai buvo emociškai stipriausias mano šiemet Lietuvoje patirtas pasirodymas. Nemačiau tik Bonobo toje pačioje Teatro arenoje, bet girdėjau daugybę nusiskundimų (ne tik dėl garso), todėl anas nepretenduoja.
Grojaraštis:
1. З нею
2. Джульєтта
3. Ти собі сама
4. Квітка
5. Майже весна
6. Більше для нас
7. Rendez-vouz
8. Вставай
9. Все буде добре
10. На небі
11. Друг
12. Відчуваю
13. Фіалки
14. Коли навколо ні душі (acapella)
15. Незалежність
16. Холодно
17. Стіна
18. Той день
—
19. Без бою
20. Я так хочу…
—
21. Там де нас нема
—
22. 911
—
23. Обійми
Foto: Jonas Kapitonas
Performansas: 10/10
Garsas: 8/10
Šviesa: 8/10
Trukmė: 10/10 (~2,5 val.)
Kaina: 70-130 Lt
Alus: 8 Lt už 0,5 L Carlsberg arba Švyturio Extra skarbą
Gražių merginų: slavių tarpe ne mažiau nei lietuvaičių
Bendras: 10/10