Jokių abejonių. Londono įrašų kompanija Domino Recordings – labai svarbi kitokiai roko muzikai ir visoms toms indie nesąmonėms. Štai pavyzdžiui pernai jie išleido vieną mėgstamiausių mūsų albumų – The Kills Midnight Boom. O šiemet nustebino nuostabiais Wild Beasts ir Animal Collective darbais. Nereiktų pamiršti, jog tai atsitiko tais pačiais metais, kai leidyklos grupės-veidai, pamaivos „mes visiems patinkam“ Franz Ferdinand ir Arctic Monkeys (kas juos prisimena metų pabaigoj?) taip pat netylėjo.
Taigi, apie ką mes čia? Susimąstykime: jei tokie grandai lieka šešėlyje, tuomet kiek mažesnių albumų lieka neįvertintais?
Todėl norime pristatyti kelis kuklesnius metų bėgyje nepastebėtus darbus.
Pirmas toks – Dinosaur Jr. nario Lou Barlow antras solinis albumas Goodnight Unknown.
14 dainų, vos 38 minutės, užtat labai tinka pošventiniam laikotarpiui. Kuomet įsivyrauja tuštumos pažadinta apatija. Plius už lango labai negražus vaizdas.
Kažko ypatingo tikėtis nereikia. Tai tiesiog melodingos, gerai sulipdytos, paprastos ir dėl to sąžiningos pop dainelės. Ko gero svarbiausia čia – neįpareigojanti kūrinių nuotaika. Ai, ką čia… Paklausykit patys.
Jei darbai nedega – galit pasižiūrėti pusvalandžio trukmės dokumentinį filmuką apie albumo gamybos procesą.
..ir visoms toms indie nesąmonėms..
Cia apie kurias konkreciai nesamones kalba eina?
Domino apskritai svarbus indie scenai leiblas.
o jei konkrečiai apie leidyklos globotinius tai bet kam is lightspeed champion, clinic, james yorkston, eugene mcguinness, fridge…
Gal, žodį ‘nesąmonės’ šiame kontekste interpretuojame skirtingai.
Nesigilinsiu į konkrečius atlikėjus, bet iš esmės indie muzika yra muzika didžiosioms masėms. Kaip ir kiekvienoje muzikos atmainoje joje yra DAUG šūdo, tad gal tą dalį ir pavadinai ‘nesąmonėmis’ 🙂
Indie pavyzdžiai iš Domino records, kurių nesąmonėmis bent jau aš nepavadinčiau:
http://www.youtube.com/watch?v=Hj0u2xkV8J0
http://www.youtube.com/watch?v=VVFNFascIak
http://www.youtube.com/watch?v=rmyd3YgU1Wg
Ok ok paimkime silpnesnį kūrinį
http://www.youtube.com/watch?v=tYKNZAN2KFE
ir palyginkime jį su jūsų svetainėje ant greito surastu Simian Mobile Disco „Off The Map“ (kuris įvardintas kaip favoritas tam tikrame kontekste :0 ).
Sorry, bet galutiniame rezultate (neskaitant stiliaus skirtumų) šie kūriniai mažai kuo skiriasi 🙂 Abu ne per labiausiai pavykę gabalai 🙂 Silpni vidutiniokai. Jei trumpai – tai pagal jus abu būtų nesąmonės? 🙂
Indie jau pagal apibrėžimą (independent) nėra muzika masėms, kadangi tai yra alternatyvioji muzika.
Kitas reikalas, kad pastaruoju metu beveik visa nauja roko muzika ir yra įvardijama kaip indie (jei nesiklausai dinozaurų Deep Purple/Led Zeppelin/Blek Sabbač, šūdrokio Linkin Park/Nickelback ar emo 30 Seconds to Mars/My Chemical Romance). Todėl dalis indie neišvengiamai tampa popsu (Franz Ferdinand, Arctic Monkeys ir jų filialas Last Shadow Puppets).
Ir apskritai indie –subjektyvi sąvoka ir ji, kaip minėjai, priklauso nuo konteksto. Pvz. radijo stoties Pūkas auditorijai grupė Bloc Party, ko gero, bus undergroundas, tuo tarpu kokių nors Pavement fanai grupę apšauks popsistų šutve.
The Notwist be abejo genijai (nors ir ne iš Domino). Tačiau Lightspeed Champion kurinį vadinti silpnesniu nei LSP Meeting Place – vėl gi subjektyvu.
SMD Off The Map mūsų yra įvardintas kaip vienas geriausių kūrinių silpname jų albume. O lyginti tą gabalą su tavo minėtais – tas pats kas „lyginti bybį su pirštu“ (liet. liaudies patarlė).
Jei trumpai – geras indie turi būti pakankamai pop (pvz. Animal Collective arba kad ir šių metų išsišokėliai Passion Pit).
O nesąmonės ir lieka nesąmonėmis. Tai yra nuobodulys su retais blykstelėjimais, kaip minėti Lou Barlow, Spiral Stairs ir panašūs (dar gal parašysiu apie tokius zanūdas kaip Times New Viking, Fridge, Mountain Goats…).
Be to labai daug priklauso nuo muzikinio skonio ir išsilavinimo.
Stiliaus pavadinimas dar nesako, ar ta muzika masėms. Manau +- viskas kas populiaru yra masėms. Juo labiau indie, kuris skamba taip popsiškai. Neturiu MTV, bet spėju, kad ten indie groja labai daug ir dažnai? Jei taip tai būtų pavyzdys, kad indie yra masėms.
Dar dėl tos patarlės…
Matai lygindamas tuos du nepanašius kūrinius (o kodėlgi jų nepalyginus!!!??? nematau jokios problemos) aš specialiai apeliavau į tai, kad galbūt kolega ‘nesąmonėmis’ vadina labiau tuos, kurių muzikos stilius nėra jau toks mėgiamas, t.y. ne toks mėgiamas kaip pvz. elektroninė muzika 😉
Na jei trumpai tai pasirodė, jog elektronščikas “lengvai važiuoja” ant indie ir tiek ;))
Bet matau, jog domiesi ne tik elektronika, be to tiek daug prirašei tai bala namatė to žodžio ‘nesąmonės’, dėl kurio čia ir užsivedžiau :)))