Savaitgalį dėl neaiškių priežasčių užsimaniau paklausyti Daft Punk albumą Homework. Tam tikslui susiradau seną kompaktą, kurio bent kelis metus nebuvau išsitraukęs iš lentynos. Ir ką? Legendinis albumas, nemažiau. Dar šiandien skamba šviežiai ir nepasenęs.

Besiklausydamas Revolution 909 prisiminiau, kaip elektroniniu paštu balsuodavau, kad šis kūrinys kuo aukščiau atsidurtų radijo stoties M-1 tope. Pvz. 1997 balandžio 20 dieną gabalas buvo 25 vietoje. Prieš 22 metus, seni!

Kita vertus, labiau stebina net ne prabėgęs laiko tarpas, o pats faktas, kad toks kūrinys buvo pop radijaus tope. Juk be to, kad tai techno/house/disco stilius, jis dar ir atstovauja alternatyviai scenai. O Roman Coppola susuktas klipas apie pomidorų padažą – aukščiausios prabos menas!

Tai buvo populiaru prieš 22 metus. Tą grojo populiariausia šalies radijo stotis. To klausėsi darbo liaudis.

Po tokio prisiminimo tampa smalsu patikrinti, kaip topas atrodo dabar?
Šį liūdesėlį galite pamatyti patys. Pirmas klausimas išvydus sąrašą – „kas šitie žmonės?“. Paspaudus kelias nuorodas – įspūdis dar blogesnis: sunkiai sugebu tarpusavyje atskirti dainas prifarširuotas autotune’o, apie klipų originalumą apskritai neverta užsiminti.

Akimirkai suabejoju „gal tik mūsų kaime yra taip blogai?“. Bet kur tau? Pvz. Vokietijos singlų tope tokia pat ekskrementų krūva: turkiški Modern Talking koveriai ir panašus kebabinių repertuaras. UK irgi neguodžia.
Bunka Europa… Kur nusiritom…

Kiek vėliau suabejoju, ar tik nepradedu skambėti kaip koks senas bambeklis? Juk prieš gerus 25 metus tėvai taip pat pamokslaudavo, kad „visos tos dainos iš MTV yra vienodos“. Nors man ir draugeliams Mr. Vain, Tribal Dance, Rhythm is a Dancer ar I Like to Move It skambėdavo visai ne vienodai.

„Na bet ne, pala…“ – skuba gintis mano vidinis gurmanas. „Tau juk patinka ir šiuolaikinė muzika!“.

Juk ko dabar reikia jaunimui?
1. Kad kalbasintų bosas (pageidautina viena nata);
2. Kad atrodytų ekstravagantiškai (čia telpa baltos kojinės su adidas tapkėm ir kas nors iš mamos spintos, pvz. džinsai aukštu liemeniu);
3. Ir kad ko nors parepuotų ant viršaus kurvišku balsu.

Mūsų promoteriai tai puikia žino, tad skuba naudotis proga.

Panagrinėkime „rytų bloką“ (nes tie iš vakarų dar sunkiai įperkami).

Štai estas Tommy Cash. Prieš penkis metus repuodavo Monciškių pliaže maždaug dvidešimčiai žmonių. Vėliau jam nuskilo loterijoje ir dabar jo turas po Europą yra sudarytas iš 30 miestų, o dainas su juo nori įrašinėti Modeselktor. For real, bratan.

TOMM¥ €A$H įrašytas stambiausiom raidėm festivalio Galapagai 2019 sąraše (liepos 26-28).
Modeselektor hedlainina Loftas Fest 2019 penktadienį (rugsėjo 13).

 

Tuo tarpu stambiausia šalies agentūra Live Nation nesugebėjo atsispirti pagundai pamatę 200 milijonų Skibidi peržiūrų. Kadaise Die Antwoord kopija buvę rusai Little Big dabar patys yra gan stambios žuvys. Gegužės 9 dieną jie vėl bandys surinkti Loftą. Спасибо деду за победу!

 

Toliau ta maža сука iš Ic3peak. Muzikos ten visai nėra. Tik cypavimas ir žemų dažnių perteklius. Plius politinis kontekstas.
Akivaizdžiai Amerikos ir vakarų finansuojama grupuotė, kurios tikslas – supurtyti deržavos pamatus.
Gegužės 4 dieną purtys Kablio sienas.

 

Arba tie kiti rusai Shortparis, kurių klipe laidojama Rusija.
Pernai du kartus lankėsi Lietuvoje. Šiemet juos vėl atveža, akivaizdžiai norėdami pabloginti santykius su didžiuoju kaimynu (Devilstone 2019 liepos 11-14).

 

Iš tos pačios lentynos dar neatvežti (dėmesio, promoteriai) yra Aigel, Alyona Alyona, Tatarka, Face, Хаски

 

Štai tokia dabar situacija. Užsirašykite, tėveliai, jei nenorėsit kvailai atrodyti prieš savo paauglius.
Mums reikia išmokti naują muziką (jau prieš 18 metų dainavo Deadушки).

Afiša Bangos Šviežia

3 Replies to “Mums reikia išmokti naują muziką”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *