Diplomuotas psichologas Vladas aka Monokle iš Pyterio dar tik 26-erių, bet produktyvumu nesiskundžia, todėl sulipdė jau penktąjį LP pavadinimu Saints leible Ki Records. Monokle labiausiai buvo įtakojamas IDM ir Glitch, kol nesusipažino artimiau su ambient ir drone žanrais. Visgi presrelyzas išduoda, kad didžiausias jo įkvėpimas yra… tyla. Toks yra ir Saints – iš įvairių įtakų ir žanrų gabalėlių sudėliota, bet stebėtinai vieninga nuotaika pasižyminti mozaika. LP viršelis išduoda, kad tai lyg kaleidoskopas, kuriame atskiri fragmentai/gabalai išsiskiria, o vėliau vėl susijungia, sudarydami vientisą masę.Taip ir yra: Saints sudaro 9 gabalai ir iki penktojo dominuoja garsų koliažas, kuriame jaučiama tiek Monokle mėgstamo Warp leiblo įtaka, tiek ir minėti žanrai. Albumo vidurį brėžiantis gabalas Slower kartu vokaliste Nadya Gritskevich tarsi šiek tiek sulėtina tą beįsiridenantį nuo kalno sniego kamuolį. Tiesa, kardinaliai albumo nuotaikosnepakeičia. Tiesiog čia yra ta albumo vieta, kuri priverčia pakelti galvą ir užmesti akį, kas gi pasikeitė trekliste. Daugiausiai, aišku, dėl švelnaus Nadios vokalo.
Kadangi Vlado įkvėpimas – tyla, jis neretai naudoja ritmingas pauzes, kurios padeda sukurti nuotaiką ir tuo pačiu įsiklausyti. Tuo jis šiek tiek primena kitą Pyterio elektroninės scenos veikėją iš Project: Mooncircle stovyklos Long Arm. Tiesa, pastarojo skambesys organiškesnis ir labiau koncentruojasi į gamtos/žmogaus santykį.
Pats Monokle sako, kad muzika su paprastais ritmais ir kabinančiais bytsais jam gan greitai nusibosta. Galbūt iš dalies todėl jo naudojami motyvai primena savita progresija krentančią garsų kaskadą, šiek tiek panašią į Beat Culture kūrybą. Albumo stiprybė – jo vieningumas, tai lyg trys lygiaverčiai ledo ritulio komandos trejetukai, kuriuos sukeitus vietomis, didesnio skirtumo nepajusi.
Reziumė – erdvės ir sielos ramybės nestokojantis įrašas, tinkamas apmąstymams brėkštančio ryto ar besileidžiančios saulės fone.