Juliaus Kalinsko/ "15 min." nuotr.

Dažnai tenka nugirsti madingą frazę: „Šūdas tas Holivudas“. Nors akivaizdu, jok kai kurie amerikiečių gaminiai viena ranka deda ant menčių didžiąją dalį, sakykime, europietiško meno. Dabartinė Metallica live iš esmės yra holivudas. Ne pati jo popsiškiausia išraiška, žinoma, bet vis dėlto – atidirbtas iki smulkmenų amerikietiškas produktas. Šiek tiek dirbtinas (K.Hammetto šypsenėlės, brrr), bet. Aukščiausios klasės vežantis produktas.Komandos nariai artėja prieš penkiasdešimties, tačiau skleidžia milžinišką energijos užtaisą, apie kurį tik pasvajoti gali kai kurie true muzikantai.

Plačiai pasakoti apie patį pasirodymą didelės prasmės nėra – didžioji dauguma grupės gerbėjų ir prijaučiančių nepabūgo plėšikiškų kainų ir „Siemense“ apsilankė. Dviejų koncertų repertuaras skyrėsi gana smarkiai, tačiau realiai nėra didelio skirtumo, ką išgirsti – „Battery“ ir „For Whom The Bell tolls“ (balandžio 20 d.) ar „Blackened“ ir „Creeping Death“ (balandžio 21 d.). Per pirmą savo gyvavimo dešimtmetį grupė sukūrė tiek hitų, kad visų jų sugroti per vieną vakarą vis tiek nebūtų pajėgusi. Svarbiausia, kad Metallica puikiai suvokia, ko reikia fanams, tad jokių „krautų, perkrautų ir pykčio pašventintų“ kantri motyvų setlistuose nebuvo.

Parako "senukai" dar turi


Ypatingų specialiųjų efektų taip pat nebuvo, ypač lyginant su Rammstein, nors kai kurie sprendimai nustebino. Pavyzdžiui, scenos išdėstymas salės viduryje. Tokiu būdu net patys gležniausi ir trapiausi turėjo galimybę priartėti prie savo dievukų iš vienos ar kitos pusės. Muzikantai nuolat judėjo scenos perimetru (dažniausiai taip, kad kiekvienas sektorius matytų bent vieną iš jų, nors kartais susiburdavo ir vienoje vietoje), o aikštelė su būgnais buvo pasukama maždaug kas 30 min., tad L.Ulricho sugebėjimus galima buvo įvertinti iš visų pusių. Aišku, laiks nuo laiko apimdavo keistas jausmas – K.Hammettas pjauna solo, o prieš tave – R.Truhillo su savo bosu. Bet iš principo tai buvo puikios galimybės atitraukti akis nuo scenos ir šiek tiek pakrutinti galvą bei riebalus.

Tiesa, toli gražu ne visiems tai rūpėjo. Publika „Siemense“ susirinko labai įvairi. Kai kurie tiesiog kantriai laukė „Nothing Else Matters“, o padėti J.Hetfieldui sudainuoti net „Master of Puppets“ priedainį daugeliui buvo keblu – nežinomi tekstai. Bandymas pasidalinti su keliais kaimynais minioje nuoskauda dėl bilietų kainos, argumentuojant: „Štai Varšuvoje po poros mėnesių Metallica kartu su Slayer, Megadeth ir Anthrax viso labo už 200 zlotų“ sukėlė tik klausimą: „o kas tie Megadeth?“

Metallica šeimos dalis

Negali pykti. Metallica koncertas skirtas visai šeimai. Vieni šėlsta, kiti “Creeping Death” klausosi akmeniniais veidais, matyt, išgyvena savyje, treti be „Nothing Else Matters” nieko nėra girdėję. Tik šiek tiek keistas jausmas – koncertas iš principo buvo metalo (nors vertinant visą grupės kūrybą laisvai galėjo būti ir kitoks), bet metalo koncertams būdingos dvasios jame nebuvo. Nieko tokio, bent prie pat scenos žmonės buvo nusteikę guviau. O muzikantai pasistengė, kad energijos pakaktų dviems pasirodymo valandoms. „Metallica is here to make you feel good. Let‘s make one big Metallica family“, – rėžė J.Hatefieldas, programai artėjant prie pabaigos. Banalu? Saldu? Bet buvo visai smagu, dammit!


 

Metallica @Siemens arena, Vilnius, 2010 04 20-21.

Kaina: nuo 175 lt.

Setlistas, 2010 04 20

That Was Just Your Life
The End Of The Line
For Whom The Bell Tolls
Fuel
Fade To Black
Broken, Beat And Scarred
Sad But True
Wherever I May Roam
Welcome Home (Sanitarium)
All Nightmare Long
One
Master Of Puppets
Fight Fire With Fire
Nothing Else Matters
Enter Sandman
————————-
Am I Evil?
Battery
Seek and Destroy


Setlistas, 2010 04 21

That Was Just Your Life
Cyanide
Harvester Of Sorrow
The Four Horsemen
The Day That Never Comes
Sad But True
My Apocalypse
Creeping Death
The Unforgiven III
…And Justice For All
One
Master Of Puppets
Blackened
Nothing Else Matters
Enter Sandman
————————-
Breadfan
Motorbreath
Seek and Destroy

Supportas: Fear Factory sunkiasvorius (tiesiogine prasme) kitomis aplinkybėmis išvysti būtų įdomu. Bet dabar jie tiesiog užpildė laiką, suteikdami visiems žiūrovams galimybę susirinkti ir užimti vietas. Gojira įspūdžio nepadarė.

Garsas: po pirmo koncerto „Siemenso“ skardinė buvo keikiama per visus galus. Tačiau prasčiausi lūkesčiai, lankantys antrajame pasirodyme, nepasitvirtino – garsas buvo geriausias iš to, ką teko girdėti arenoje apskritai. Pakankamai stiprus, bet ir gana detalus tuo pat metu – gitaros nesiliejo į košė, visus solo galima buvo girdėti.

Spec. efektai: Jų buvo nedaug. Besileidžiantys ir kylantis didžiuliai karstai su įtvirtinta apšvietimo aparatūra atrodė gana įspūdingai. Ugnies pliurpsniai papuošė keletą gabalų, o finalinį Seek And Destroy palydėjo juodų balionų lietus, degant visoms šviesoms. Visai fun.

Gėrimai: „Siemenso“ standartas, alus – 6 lt, sidras – 7 lt.

Apsauga: faktiškai nepritraukė dėmesio, o tai byloja apie kokybišką darbą.

Bendras balas: 8.5/10 (balas nuimtas už kainą, pusė – už momentais dirbtinokas emocijas ir suvokimą, kad jiems tai yra eilinė darbo diena).

Koncertai Sūru

7 Replies to “Metallica Vilniuje: produktas visai šeimai”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *