Iš Finčerio ir šios istorijos remikso tikėjausi daug, tikrai daug. Jau Europiečių filmas buvo rimtas reikalas – tamsus, žiaurus, brutalus, užsuktas, su įdomiu scenarijumi ir veikėjais, kurių veiksmai turi motyvus. Pridėk prie viso to Finčerį, tą trilerių meistrą, kuris pastatė „The Game“, „Se7en“ ar „Fight Club“ ir ką gausi? Ne kažką. Filmą, kuris visapusiškai, na gal tik ne prabanga bei garso takeliu, nusileidžia originalui. Veikėjai – išskyrus Lizbet – blankoki ir neišvystyti. Filosofijos ir realybės – mažiau. Veiksmo daugiau, tačiau jis netikroviškas, perdėtai veiksmofilmiškas. Pavyzdžiui, scena, kur iš Lizbet bando atimti nešiojamą kompiuterį pas europiečius atrodo kaip tikroviškas realybės atspindys, o pas Finčerį kaip iškarpa iš eilinio veiksmo filmo. Internetas svaigo, koks šis filmas žiaurus ir brutalus, tačiau smurto čia mažiau, ir jis kur kas mažiau įtikinantis, nei pas europiečius. Aišku, jei neturėčiau su kuo lyginti – Finčerio kūrinys atrodytų lyg paprasčiausiai brangus, kokybiškas, stilingas ir mandras trileris, kuriame jaučiasi patyrusio režisieriaus ranka. Bet… su kuo lyginti turiu.
6/10
via 3eilutes.lt.
Na aš irgi mačiau abu variantus tik kita tvarka: pirmą mačiau “holivudinį”, po to “europinį”. Manau, kad abi versijos lygiavertės. Kai kurios scenos geresnės viename, kai kurios kitame variante. Man asmeniškai švedų variante Lizbet kur kas nenatūralesnė ir apskritai atrodo kaip koks supergaliomis apdovanotas herojus (nors filmas tai lyg ir ne mokslinės fantastikos žanro).
Itogo: 8/10 ir švedam ir holivudui.
Padarius miksą 2in1 išeitų ir 9/10.
P.S. Audriau, „Immortals“ įvertinai 8/10 o “Drakono tatuiruotę” – 6/10? Gal kiek pasikarčiavai?
Na, rašiau praėjus kuriam laikui po peržiūros, bet buvo likęs kartėlis. Čia gal ne tiek karščiavimasis, kiek Finčeriui keliami didesni reikalavimai. Nelabai teisinga, bet, iš kito režisieriaus nebūtų turbūt tiek lūkesčių – mažiau nusivylimo, žemesnė kartelė balui – gal ir septynetas būtų parėjęs.
Matai, šitam pasibaigus jausmas buvo – WTF, o pasibaigus immortals – wow (gal 80-90% to sudarė stilius ir efektai, bet emocija – nepalyginamai pozityvesnė). Čia aišku galima ginčytis, ar tai teisinga, bet bent jau man, galutinę nuomonę lemia ne tik racionalūs argumentai, bet ir emociniai pojūčiai bei išgyvenimai.