Prieš 12 metų Exem albumo (Studio) dainas Vilius dedikuodavo „visiems, bandantiems groti roką…“. Dabar jis fotografuojasi su gitaromis ir dalinasi nuotraukomis feisbuke. Pamatęs vieną jų – užklausiau, ar kompaktiniai diskai, į kuriuos atsirėmęs, netyčia nepriklauso kokiai nors radijo stočiai? Pasižiūrėjo kaip į durną.
Visokius melomanus, kolekcininkus ir kitokius psichus Vilius vadina smagiausia kompanija, todėl entuziastingai papasakojo, kad namie turi apie 3000 įrašų. Didžioji dauguma – CD pavidalu (apie 2500 vnt.). Vinilų – kiek mažiau, bet jie dabar yra pagrindinis Viliaus kolekcijos taikinys.
Fonotekoje dominuoja visokios ten senienos, kuriomis seni pirdūnai mėgsta prekiauti Antakalnio turgelyje, kaip antai The Beatles, John Coltrane, Miles Davis. Trumpiau – progressive rock, jazz fusion/blue note jazz, classical ir visa ta stilistika, žinote…
Žmogus su „tiubiteika“ prisimena, kai jam buvo 10 metų. Tada vyresnis jo brolis nusipirko pirmą NUO-SA-VA Kiss vinilą Rock and Roll Over. O savo pirmąjį rimtą įrašą Vilius gavo dovanų. Dvigubą The Beatles plokštelę Rock and Roll Over. Iš tėvų. Tuomet vargšams, norėjusiems nudžiuginti sūnų, teko mokėti biešenus pinigus.
Kiek ši liga Viliui kainuoja per mėnesį – jis ir pats nežino, tačiau tam išleidžiama pagrindinė santaupų dalis.
Viliaus kolekcijoje tikrai nemažai limituotų, numerinių relyzų, bet brangiausiu eksponatu jis vadina Michael Nyman digipak formatu perleistą The Piano soundtracką (aš irgi tokį turiu). Tada dar priduria Eltono Džono Rock of the Wasties plokštelę su autoriaus autografu.
O dar kiek pagalvojęs prideda dar vieną raritetą – Elvio hitų rinkinių boxą, išleistą 1977 metais jau po to, kai karalius iškeliavo gerti kokteilių ir rūkyti skanėstų į geresnį pasaulį.
Pastaruoju metu rubrikos herojus nebemedžioja įrašų aklai, o dairosi to, apie ką visai nėra girdėjęs. Sako, kad reikia surinkti krautrock’o klasiką (Faust, Popol Vuh, Grobschnitt). Iš konkrečių įrašų ieško Terje Rypdal vinilo Odyssey [1975] ir švedų prog-rock’erių Ragnarök (nepainioti su bendravardžiais metalistais iš Norvegijos) debiutinio self-titled vinilo Ragnarök [1976].
Visas sukauptas brangenybes Viliui atkuria tokia sistema: trys „dekos“ (kasetinis Technics AZ6 ir du Pioneer (604 ir 504) CD grotuvai), LP grotuvas Pro Ject III, lempinis stiprintuvas Unison Research Preludio (Italija), dvi poros koloneliu Prism Audio (UK) ir AMB (Italija)
Jei jūsų tarpe yra ligonių norinčių pasisakyti mūsų anoniminiuose susirinkimuose tam, kad palengvėtų – kviečiame registruotis priimamajame.
Gal domina CD – Augustband “Zemeje” ir E.Grazys “Is sielos gelmiu”
8-689-59027