Prieš daugiau nei 15 metų Rimas garsėjo tuo, kad mėgdavo įsijausti į Česlovo vaidmenį, kartais pakopijuodavo Way Out West muziką ir nei karto neįstojo į konservatorių partiją.
[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/Rimas_Sapauskas_-_Dovana.mp3]
Rimas Šapauskas „Dovana“
Šį aukštą veikėją (turiu omeny ūgį) mačiau beveik kiekvieno GusGus apsilankymo Vilniuje metu. Bet ir be to aišku, kad Rimas yra sunkiai sergantis melomanas. Baiminuos tik, kad iš jo žodžių galima suprast, jog ligos simptomai lengvėja ir jis bando ištrūkti iš melomanijos gniaužtų.
Štai pavyzdžiui jis, lyg koks realistas, kliedi, jog niekada nežinojo, kiek turi kompaktų: „Gal 1000, gal daugiau, dal mažiau“. Kartais, žiūrėdamas į savo archyvą, sau po nosim suburbą: „Kiek daug čia to muzono? Gal reikia parduoti, ar išdovanoti?“. Kolekcionavimas jo manymu yra tuščias reikalas. Tos muzikos vis daugėja ir daugėja, visko nesurinksi. Su metais keičiasi ir skonis.
Rimo kolekcija yra padalinta į dvi dalis: archyvą ir darbinius kompaktus. Pastarųjų yra apie pora šimtų, kur atrinkti geriausi iš geriausių gabalai visoms gyvenimo progoms. Juos Rimas laikė Puma terboje, kuri buvo tapusi jo DJ talismanu penkiolikai metų. Puma per laiką suvargo, dabar Rimka turi naują talpesnį, bet nebe tokį madingą krepšį.
Fonoteką pradėjo kaupti nuo 1986 metų (istorikų paskaičiavimais Rimui tuomet turėjo būti apie 14 metų). Turėjo keletą plokštelių, įsirašinėjo į kasetes visokius pankus ir The Cure, Depeche Mode, X Mal Deutschland, Cocteau Twins, Phillip Boa and Voodooclub, Swans etc. Guli dabar viskas rūsyje dėžėje. Rimas vis žada nusipirkti kasetinį magą ir kada nors pasiklausyti.
Kaip koks pensininkas Rimas guodžiasi, kad per tiek metų keitėsi ir atsirado daug žanrų, natūralu, kad tai atsispindi ir kolekcijoje. Visko čia yra: popso, disco, roko, elektronikos, d’n’b, džiazo. Mėgstamiausiomis grupėmis dėdė Rimas vadina New Order, Saint Etienne, The Orb, Fila Brazillia, Momma Gravy.
Pirmas jo įsigytas įrašas turėjo būti Boney’M singlas, kurį 1980 metais jam už 10 rublių norėjo įkišti gudrus kaimietis. Bet būdamas nedurnu vaikiu Rimas paskaičiavo, kad tai sudaro dešimtadalį tėvų algos ir pinigų tokiai investicijai jis negaus. Nors plokštelės norėjo…
Po dešimties metų už tuos pačius 10 rublių iš Varveklio nusipirko originalią 1977 metų Sex Pistols kasetę. Dabar yra įsitikinęs, kad tai jau muziejinę vertę turintis daiktas.
Šiandien Rimas džiaugiasi, nes gyvename muzikinio komunizmo laikais. Muzikos nereikia vogti, ją dalina dykai, mėgiamus gabalus galima paklausyti internete, soundcloud’as, įvairūs blogai. Reikia tik laiko viską sekti ir atsirinkti. Artimiausiu metu mūsų priimamojo svečias žada atsidaryti sąskaitą iTunes. „Patys geriausi atlikėjai verti savo kainos. XXI amžius.“ – sako jis su Šerloko Holmso išraiška veide.
Rimo stereo sistemą sudaro Marantz firmos grotuvas ir stipriakas. Kolonėlės – studijiniai Jamo firmos monitoriai. Laidai paauksuoti. Sakė, kad taip krūčiau, kai pirko. Skamba gerai ir jam gana. Nefetišuoja to skambesio kulto. Juk viskas gyvenime pakeičiama. Tiesą sakant, daugiausia muzikos Rimas klausosi mašinoje. Va ten, jo manymu, turėtų stovėti geras grotuvas.
Paklaustas apie kolekcijos spragas Rimas sako, jog labai nori gauti Momma Gravy albumą Adios. Žada, kad tai bus pirmas jo pirkinys iTunes. O šiaip, kiek turi visko – užtenka. Būna, kad fonoteka didžiulė, bet klausyti nėra ko. Dabar dar daug pakeitė dukra. Teko kompaktus suslėpti po visus laisvus kampus, kad radusi visų nesugraužtų. Porą jų jau teko išmesti. Aparatūra buvo pakelta aukščiau nuo mažosios DJ. Dabar tėtis su dukra klauso muzikos kartu. Dvejų metų asmenybė jau turi savo hitus, mėstamiausia grupė – ABBA.
Taigi, patys matot, jog vaistai nuo melomanijos yra khm… šituo (ne ranka) pasiekiami. Tačiau kiek ligonių ryžtųsi tokiam brutaliam žingsniui?
Jei jūsų tarpe yra ligonių norinčių pasisakyti mūsų anoniminiuose susirinkimuose tam, kad palengvėtų – kviečiame registruotis priimamajame.
o jį galima žaist? man blin su japonų kalba visada problemos buvo..