Ovidijus, kaip ir kažkada šioje rubrikoje svečiavęsis Paulius, rašo į mūsų priešų niekingą puslapiukštį (kaip tik šiuo metu tarp mūsų ir jų vyksta arši kova dėl valstybinės premijos „Svarbiausiam Lietuvos internetiniam žinių portalui“). Ten Ovidijus slepiasi po įtartinai avį primenančiu slapyvardžiu.
Kol kas Ovidijaus lentynose, stalčiuose, spintose guli/stovi virš 700 CD. Tai ir yra jo kolekcijos pagrindas. Dar yra keliolika muzikinių DVD, keliolika vinilų, trejetas šimtų minidiskų (tarp kurių tik vienas originalus, kituose – paauglystėje daryti įrašai), kažkur dulka neaišku kiek kasečių.
CD kaupimas vyko maždaug 12-13 metų, o muzikos įrašais apsivertęs jis gyvena nuo kokių aštuonerių metų. Daugiau negu pusė CD įsigyta per paskutinius tris/keturis metus, kai piniginėj atsirado VISA Virtuon ir išmoko naudotis paypal bei eBay.
Kalbant apie atlikėjus ir žanrus Ovidijaus kolekcijoje jovalas: nuo lietuviško niekalo, kaip Giulija, Naujieji Lietuviai iki normalesnių (jis taip ir pasakė!) – Smashing Pumpkins (būdamas Billy įsižeisčiau) ir Sonata Arctica. offca nemėgsta vieno stiliaus. Turi visko: indie pop/rock, goth, synthpop, shoegaze, krūvą elektronikos atmainų. Visa tai rodo, kaip keitėsi muzikinis skonis ir klausoma muzika. Tiesa, krūva įrašų iš jo kolekcijos galėtų paslaptingais būdais dingti ir jis jų net nepasigestų, nes jau šimtas metų neklausyti, bet smagu, kai pvz. užmetus akį į Tomo Augulio diską Dub dub sąnariai iškyla su tuo disku susiję prisiminimai. Daug tokios nostalgijos, nors ji ir nedominuoja. Dominavimu offca išdidžiai vadina tas grupes, kurių surinkti visi albumai ir kai kurie singlai: The Music, R.E.M., kent, Madrugada, Leonard Cohen, The Church.
Pirmam įrašui įsigyti buvo sudaužyta Ovidijaus šuo-taupyklė, tėvai pridėjo keletą rublių ir jo zyzimo pabaigai buvo įsigytas kasetinis rusiškas magnetofonas Elektronika (čia, matyt, giminė). Prie jo buvo pridėta kasetė, kurią visa šeima zulino grįždama iš Klaipėdos „Saturno“: Георгий Васильев, Алексей Иващенко – Вечный Думатель. Štai tokia dramatiška ir pamokanti pirmojo offcos įrašo, tiesa, įbrukto prekybininkų, istorija. O paskui vyko tuščių kasečių pirkimas ir persirašinėjimas iš radijo ir kaimynų įrašų. Pirmasis originalus cd įrašas buvo lyg (Ovidijus tiesiog nepamena) Savage Don‘t Cry – Greatest hits ar O.M.D. Sugar Tax, o gal Roxette Tourism (maža ta Lietuva, ar ne?).
Anksčiau (mokslo, studijų metais) muzikai Ovidijus išleisdavau veik viską. Būdavo nevalgęs, bet atsiimdavo iš Bombos užsakytą diską. Pradėjęs dirbt, skyrė 10 proc. pajamų (aut. palyginimui britai neretai skiria 70%, tuo tarpu mes čia gyvenantys tokias liūto dalis dažniausiai privalome atsegti maistui). Dabar būna įvairiai, nes pirkimas maksimaliai sumažintas dėl neturėjimo kur fiziškai dėt įrašų. Vieno kambario butas verčia dalį įrašų laikyt pas tėvus. O ir pirkt nelabai ką bėra. Ypač iš naujų įrašų. Dabar Ovidijus pirkinėja siekdamas užpildyti „spragas“. Ir tai nebeteikia tokio malonumo kaip anksčiau, kai laukdavo (tiesiog svajodavo apie tą akimirką), kai trokštamas diskas atsidurs jo rankose. Dabar tiesiog neturėdamas ką veikt prisėda prie eBay aukcionų, panašiai, kaip statistinis valdininkas kasryt atsiverčia delfi.lt. Perka maždaug vieną diską per savaitę, kas sudaro maždaug 200 Lt. per mėnesį.
offca džiaugiasi, kad jo brangiausias įrašas yra ir brangiausias širdžiai, ir brangiausias pinigine prasme. Madrugada New Depression EP atsiėjo jam 130 eurų. Dar džiaugiasi, kad turi Lainiaus Best’us, o šiaip tai viskas, kas patenka į grotuvą yra brangu, nes jei offca klauso, jam ta muzika reikalinga, miela ir vertinga.
Apipavidalinimas mieliausias kent Box1991 – 2008: stovi dėžutė garbingoje (nors ir netinkamoje) vietoje ant kolonėlės ir traukia visų žvilgsnį.
Ovidijaus pageidaujamų muzikinių pirkinių sąrašas būtų ne ilgas, tik reiktų pasakyti, kad dabar neturi įrašo, kurio ieško be proto ir sutiktų už jį mokėti daugiau kaip 50 Lt. Dauguma yra tokie, kuriuos mielai nusipirktų už gerą kainą, bet gali gyventi ir be jų. Tai būtų kokie seni lietuviški diskai Airija Pasaka, Rebelheart Ko pravirkai?, nostalgiškieji seni disko įrašai Savage, Secret Service, C.C. Catch, Fancy, ar koks diskas „dėl skaičiaus“ – pavyzdžiui, niekaip neprisiruošia įsigyt Muse Showbiz ar poros Tanita Tikaram albumų. Paskutiniu metu Ovidijus yra užsikabliavęs ant The Renegades. Matyt, tai bus jo naujasis must buy.
Su laiku offca pastebėjo tendenciją, kad krūvą diskų prisipirko tik kartą/du perklausęs albumą mp3 pavidalu, o gavus diską dar po poros kartų suprato, kad ta muzika neverta turėjimo, tai dabar atranka daug griežtesnė ir ilgesnė. Pavyzdžiui, iš šiemet išleistų albumų yra įsigijęs tik keturis.
Su garso sistema vyko ir tebevyksta įdomiai atvirkščias procesas – Ovidijus pirma apturi tam tikro formato įrašą, o paskui tik įsigyja grotuvą. Jis pamena, kad jau turėjo piratinį meilės dainų rinkinuką Lady In Red vol. 2, o tik po pusmečio nusipirko cd magnetolą. Taip buvo ir su plokštelių grotuvu Rega P1, kurį įsigijo neseniai. Dabar gyvena baimėje, kad gali pradėti „ryti“ vinilus. CD grotuvas šiuo metu stovi ne jo, o pasiskolintas iš draugo ir tuo pačiu vyksta paieškos normalesnio aparato. Tad muzikos klausymas kol kas vyksta iš tokių aparatų: kolonėlės kaudio gamybos (kaip ir pas Paulių), stiprintuvas Cambridge Audio 640A v2, MD grotuvas Sony MDS JE480, patefonas Rega P1 ir draugo paskolintas paprastutis CD grotuvas Sony CDP XE220.
Turite muzikos? Parodykit!
Puikumine rubrika. Sveikinimai autoriui ir melomanams