kepam cd

Kas yra lossless formatas? Bendrais bruožais lossless galima apibūdinti kaip suspaustą (ang. compressed), bet dėl to kokybės neprarandantį failą.

Ką veikti su audio lossless failu? Atsakymas – klausyti muzikos. Deja, šis formatas sukelia krūvą keblumų: namų garso centriukai, DVD grotuvai, automobilinės magės tokio formato nesupranta. Netgi ne visi kompiuteriniai grotuvai moka tvarkytis su lossless formato failais.

Ka daryt? Muzikinis lossless formatas – tai tiksli, suspausta Audio CD (arba kito formato) kopija, todėl atsakymas paprastas – arba iš turimų failų kepam Audio CD, arba klausom per kompą.

Ko reikia? Rinkinio sudaryto iš vieno (arba daug) lossless failo ir vieno cue failo. Cue failas talpina informaciją apie CD turinį: kiek gabalų, kokie tarpai tarp jų, kada prasideda, kada baigiasi ir panašiai.

Kepam Audio CD

burrrnVisu pirmą atisisunčiam nemokamą programą Burrrn. Programa skirta įrašinėti Audio CD, pasitelkiant cue failą. Burrrn tvarkosi su populiariausiais lossless formatais (.ape, .flac, .ogg ir kt.), bei madingiausiu lossy formatu mp3.

Betrūksta paskutinio žingsnio – nutempiam su pele cue failą į programos langą ir spaudžiam mygtuką Burrrn. Viskas, Fin, The End. Malonaus klausymo.

Verta paminėti, kad Burrrn turi Cue failų tvarkytuvą, gali trinti perrašomus diskus ir dar keletą malonių smulkmenėlių.


Kompiuteriniai grotuvai

Deja, ne visi grotuvai supranta cue failą – populiariausias ir mano kompe tupintis Winamp su užduotimi taip ir nesusitvarkė.

Alternatyva: Foobar 2000 arba mūsų kaimynų sukurtas, labai panašus į Winamp‘ą, AIMP2.

404 Sūru

4 Replies to “Lossless audio + cue = kepam Audio CD”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *