Festivalis SIRIUS tyrinėja zenito teritorijas ir pristato įtakingiausius šių dienų elektroninės muzikos kurėjus. Kovo 21 d. Kultūros bare Kablys pasirodys daugiau nei 20 atlikėjų (4 salės), kurių tarpe užsieniečiai: užjūrio dubstep ambasadorius Joe Nice, leftfield bass sunkiasvoris Hyetal ir šiandienos drum & bass atstovas Fields. Na razogreve – vietiniai amžininkai, kuriems jau 2014
Vienas kertinių šviežiausios Didžiosios Britanijos elektroninės muzikos bangos atstovų bristolietis Hyetal atkreipė visų dėmesiu ne vienu ir ne dvejais kritikų išliaupsintais leidiniais.
Nuo jaunumės suintriguotas semplavimu, jis visada ieškojo originalių semplų šaltinių ir tai atvedė prie muzikos iš praeities – tokia pirmoji pažintis su ankstyvąja elektronika, miglotomis roko atmainomis ir filmų garso takeliais; Hyetal įrašų kolekcija vis augo.
Kai pirmuosius Hyetal kūrybinius rezultatus 2009 m. aptiko Mary Anne Hobbs, prodiuseris buvo pakviestas įrašyti miksą jos BBC Radio 1 laidai. Po to sekė kelios ekscentriškos plokštelės šokių aikštelėms ir bendradarbiavimas su Bristolio bendraminčiu Peverelist iš Punch Drunk, taip pat Julio Bashmore (kartu jie – duetas Velour) Night Slugs įrašų kompanijoje.
Pirmasis Hyetal ilgagrojis Broadcast buvo išleistas 2011 m. gegužę Black Acre – jame maišėsi dream pop, šiuolaikiškas hip hop, reprodukuoti aštuoniasdešimtųjų sintezatoriaus garsai: visa tai buvo perkelta į elektroninės muzikos kontekstą. Atsiliepimai vien tik palankūs – Broadcast gyrė Guardian, Mojo, Pitchfork, Resident Advisor, patiko jis ir daugumai radijo laidų vedėjų: Annie Mac ir Rob Da Bank iš Radio 1, Jackmaster bei Ben UFO iš Rinse FM.
2013 metais Hyetal sugrįžo su antruoju albumu Modern Worship, išleistu garbingoje JAV įrašų kompanijoje True Panther Sounds, bet tai ne viskas – jo gyvi pasirodymai atsinaujino, taigi ateityje Hyetal vardas garantuotai figūruos tarp išskirtiniausių elektroninės muzikos prodiuserių.
Joe Nice iš kitų pasaulio didžėjų išsiskiria ne tik nuoširdumu, atsidavimu scenai, bet ir talentu kiekvieną kartą grojant stebinti publiką. Pats būdamas iš Baltimorės, Joe yra Šiaurės Amerikos dubstepo ambasadorius numeris 1 – taip jį įvardija bet kur kitur pasaulyje. Prie dubstepo plėtros ir gyvavimo jis prisideda jau beveik dešimtmetį. Kitaip sakant, Joe Nice grojo dubstepą dar tada, kai pats žanras nebuvo taip vadinamas.
Dubstepą Joe pradėjo groti 2001 m. kartu su didžėjų kolektyvu The 2 Charming Crew iš Baltimorės. Prisigrojęs iki rezidento vietos Sonar Baltimore klube, jis nesustojo ir jau greit miksavo ne tik gimtajame mieste, bet ir visoje šalyje. 2003 m. rugsėjį Joe Nice prisidėjo prie mėnesinės internetinės radijo laidos per GourmetBeats.com įgyvendinimo – šioje laidoje Šiaurės Amerikos radijo eteryje pirmą kartą nuskambėjo dubstepas. 2005 m. birželį, intensyviai grodamas ir dirbdamas radijuje, Nice dar ėmė organizuoti pirmuosius tik dubstepo vakarėlius Šiaurės Amerikoje DubwarNYC.
Joe Nice yra pirmasis didžėjus iš Amerikos, grojęs Rinse FM eteryje bei legendiniuose DMZ ir FWD>> vakarėliuose Didžiojoje Britanijoje. 2007 m. URB žurnalas jį įskaičiavo tarp 100 perspektyviausių. 2011 m. Joe realybe pavertė dar vieną idėją – tai vakarėliai Reconstrvct Niujorke (aišku, ten pats grojo kaip rezidentas). 2012 m. gegužę jo radijo laida iš GourmetBeats.com buvo perkelta į visiems gerai žinomos SubFM eterį, kas antrą mėnesio antradienį ten laidą galima girdėti ir dabar. 2013 m. GourmetBeats Radio laida šventė transliacijų dešimtmetį.
Nuo pat 2001 m. Joe Nice grojo įvairiausiose pasaulio vietose, o gerbėjų gretos didėja iki šiol – išties sunku išlikti abejingu, kai pasirodymai entuziastingi, selekcija intriguojanti, o miksavimas – tobulas. Joe krepšys, pilnas 10″ dubpleitų yra tikras „kas yra kas dubstepo scenoje“ žinynas. Ir jis išties parodo, kas yra kas kiekvieną kartą grodamas.
Ben Wilson aka Fields augdamas buvo prisiekęs metalo ir pankroko fanas, o pirmasis jo susidūrimas su šokių muzika ir būtent drum & bass įvyko išgirdus Roni Size Reprazent. Praėjo kiek laiko, kol Benas pagaliau paprašė brolio prigriebti Ed Rush & Optical Wormhole LP – tai buvo startas ir gimė jausmai tokiems garsams.
Kitus vinilus iš vietinės (bet ir lietuviams gerai žinomos) Redeye Records Fields pradėjo pirkti dar 1998 m. – tuomet jo aistra drum & bass žanrui įgavo pagreitį. Natūraliai tai atvedė prie eksperimentavimo su produkcija, pradžioje žaidžiant Music 2000 per Playstation, vėliau dirbant su Reason, tada Cubase ir Emu 5000 sempleriu.
Laikui bėgant, Fields subrendo kaip prodiuseris, o jo kūryba įgavo savitumo, kuris patraukė įrašų kompanijas. Kolaboracijų su savo broliu (žinomu kaip Mute) ir geru draugu Stephen Mako rezultatus įvertino KSS Black, vėliau Ingredients Records buvo išleistas ir EP.
Fields darbo principas – kokybė, ne kiekybė. Jam neaktualu skaičiuoti savo leidinius, svarbu, kad jie pasižymėtų išskirtiniu skambesiu. Tačiau kai tiek daug įrašų kompanijų, tame tarpe Utopia Music, Mars Recordings, Symmetry Recordings ir Med School, išleido Fields kūrybą, jo kūrybinis palikimas turbūt bus ir ilgas, ir puikus skambesio prasme.
Išankstiniai, pigesni bilietai į renginį – čia: http://www.tiketa.lt/
Renginio dieną bilieto kaina 35 lt., su skrajute 30lt.
SALĖ #1 / dubstep
JOE NICE (DubWar, Gourmet Beats / USA) http://bit.ly/NzMyRn
MARK SPLINTER (Stableface) http://bit.ly/1ccLSwN
NIGHTJAR (Team Despotin) http://bit.ly/1mJ4Tvj
SIMAO (Unsound Method) http://bit.ly/1pyTcGf
EK (Unsound Method) http://bit.ly/1gFjhx5
VJ SYNTHETIC LOVE http://on.fb.me/1n37wIs
SALĖ #2 / leftfield bass
HYETAL Live (True Panther, Black Acre / UK) http://bit.ly/1gFjnVm
RUSHKEYS Live (Renegades Of Bump) http://bit.ly/MyQHUM
JOHNNY COSMOS & ELTRANAS (Doomoostudio) http://bit.ly/1jDN6AO
MARIUS BEDIM (Despotin’ Beat Club) http://bit.ly/1fMifBF
REDЯUM (Wonderhauz) http://bit.ly/1fXwYcX
ONIS http://bit.ly/1dF8Ya8
VJ REALTIME RENDER (Nosignal VJs) http://bit.ly/1fMiIU8
SALĖ #3 / drum & bass
FIELDS (Dispatch, Samurai Music, Utopia / UK) http://bit.ly/1pz2UbT
INTAKZ (Eternia Music, Phantom Others) http://bit.ly/Maj7nI
HATHOR (Eternia Music, Phantom Others) http://bit.ly/1fu7J3i
NUTEKK (Free Love Digi) http://bit.ly/1hsPMRe
ROAD’S’KILLA (KUB Collective) http://bit.ly/1hm432H
CHIPAK http://bit.ly/OH6F0U
SALĖ #4 / techno
SPLIT PULSE (DAI, Minimal.lt) http://bit.ly/1hWOYar
ERIC PAQUET (Pkstvl, +One) http://bit.ly/1fX1AYj
HALLUCIN (Hooked On) http://bit.ly/1mJ9jCc
MOON DISCO (Techstylism) http://bit.ly/1eBaA4r
KAMEU (Minimal.lt) http://bit.ly/1dztKLj
VJ MINDAUGAS OROPAGALVE http://on.fb.me/1hsR9PQ
Konkursas:
Norint laimėti du kvietimus dviems asmenims (2×2) užtenka parašyti, su kuo eitumėte į festivalį. Draugą reikia „užtaginant“, t.y. prieš vardą parašyti @ (pvz. su @Kastuvaldas Nesmartavičius). Konkurse dalyvauti galima komentuojant atitinkamą įrašą Suru.lt fajeboko paskyroje. Kvietimų laimėtojai paaiškės burtų keliu.
Konkursas vyksta iki ketvirtadienio (kovo 20 dienos) 21 valandos.