Kadangi „Jaunatį“ visa kaip reklamavau, net namą įsiūlyt bandžiau, tad visiškai suprantamai galiu save laikyti šio fenomeno fanu. Žinoma, ne tokio lygio, kad nusikabinėti namų sienas plakatais. Ką ten sienas – aš net Stephanie Meyers knygų, pagal kurias filmai pastatyti, neskaitęs. Vienintelis mano rimtas argumentas, privertęs pasėdėti būryje įvairaus amžiaus mergaičių kino salėje – esu matęs pirmąją sagos dalį „Saulėlydis“, kuri pasaulyje sukėlė didžiulį kultą. Į pastarąjį įsigilinti reikia, nes vėliau interneto dykynių pokalbiuose galiu tapti „trečiuoju broliu“.
Prieš pradėdamas šį rašinėlį, neišlaikiau įtampos ir pasiskaičiau kelių pripažintų kritikų (pavardės redakcijai žinomos) atsiliepimus. Jie vieningai mala filmą į miltus. Mat naujasis režisierius – tą, scenarijus – aną, aktoriai – tą ir aną. Tačiau neišpindėjusiam žiūrovui filmas yra skanus. Aš save irgi laikau neišpindėjusiu, todėl filmą prarijau ramiai ir kultūringai, nesiraukydamas ir nesispjaudydamas. Žinoma, ne taip kaip pirmąją dalį, kuri, reikia pripažinti, kur kas labiau nusisekė, tačiau „Jaunatis“ nėra toks didelis pravalas, kaip kartais norima parodyti. Galima bandyti mane nusodinti rodant žemus IMDB reitingus (4.6), tačiau prisiminkim, kad „Saulėlydžio“ skaičiai nebuvo baisiai jau geresni – 5.8. Be to, antroji dalis jau susižėrė kiek mažiau nei 700 mln. dolerių pajamų. Įsivaizduojant, kokio amžiaus yra pagrindinė auditorija, tai yra labai solidus rezultatas.
Žinoma, pusę filmo žiūrėti į tokius “close-upus” erzina. Juolab, kad ir tekstas gausumu nepasižymi, bandydamas įteigti, kad pagrindiniai filmo aktoriai Robertas Pattinsonas ir Kristen Stewart išgyvenimų dramas suvaidina taip puikiai, jog susilauktų ovacijų londoniškajame West Ende. Ypač Kristen, nes jos veikėja Bela yra filmo epicentras. Čia sutinku su visais kritikais: Robertas savo sugebėjimus iš esmės parodė pirmajame filme, antrajame jam teko labiau epizodinis vaidmuo, nereikalavęs spindėjimo, tuo tarpu Kristen privalėjo pasistengti, kad mus priverstų pajusti tai, kas dedasi jos veikėjos viduje. Kartais tai pavyko, kartais ne. Kartais stipriau, kartais silpniau.
Dviejų žmonių santykiuose drama – ne drama, kol neatsiranda trečias. Trečiojo vaidmuo teko Taylorui Lautneriui, pirmame filme dažniau sėdėjusiam už kadro. Jo vaidinamas Jakobas man patiko. Turbūt todėl, kad Belos ir Edvardo dūsavimai, žiūrint vienas į kitą, jau buvo atsibodę. Tiesa, prisipažinsiu, būdamas „tikru“ fanu susimoviau, nes žiūrėdamas treilerį pagalvojau, kad tęsinyje yra naujas veikėjas: Jakobas didžiąją dalį laiko atrodė taip, kaip nuotraukoje virš pastraipos, o filmo viduryje pasikeitė gana stipriai:
Suraskite tris skirtumus, tskant. Tačiau, būdamas standartiniu vyriškosios giminės atstovu, leidau sau taip suklysti. Juolab, kad ant mano sienos kabotų nebent
Ashley Greene (kairėje) arba
Dakota Fanning. Būtent šios jaunosios aktorės po šaunaus pasirodymo „Išrinktųjų medžioklėje“ („Push“) labiausiai laukiau, nes skaičiau keletą interviu, kuriame mergaičiukė labai džiaugėsi, galėdama vaidinti „Saulėlydžio“ sagoje. Raudonos akys, sutikite, atrodo gan įspūdingai, tačiau daugiau niekuo per gautas 2 minutes ekrano Dakota manęs nenudžiuginti nespėjo. Lauksiu tęsinio.
Spec. efektai… Skaudoka tema, žinant, kad filmo biudžetas buvo 50 mln. ir tik nedidelė jo dalis nuėjo į „kompiuterinį“ skyrių. Geriausiai atrodė tos vietos, kurios buvo atidirbtos dar pirmoje dalyje – „virvinės“ vampyrų muštynių scenos. Kur jau teko ženkliai įsikišti kompiuteriams, kokybės pritrūko, išskyrus gal tik vilkų dvikovą.
Paminėjimo vertas filmo garso takelis. Jame figūruoja tokie vardai kaip „The Killers“, „Muse“ ar Thom Yorke, kurio daina man įsiminė labiausiai.
Likusias irgi rekomenduoju pasieškoti ir paklausyti.
Bene spalvingiausia filmo vieta. Po daugybės juodos, pilkos ir rudos spalvų, raudona buvo tikra atgaiva akims. Aišku, šitas kraujo aukos simbolis reikšmę turėjo, bet ką simbolizavo ryškiai geltonas „Porsche“, kuriuo merginos lėkė į miestelį, klausimas yra atviras. Turbūt rėmėjų pinigus.
Nostros įvertinimas – 6/10. Toli gražu ne šedevras, tačiau padūsauti žiūrėdamos į blyškiaveidį vampyrioką Edvardą ar pakikenti, pamačiusios Jakobo pilvo preso trapeciją, merginos gali į valias. Tam filmas didžiąja dalimi ir skirtas. O jei merginos patenkintos, smagesnis gyvenimas ir mums, vyriokams, ar ne?
dėl Jakobo suvyriškėjimo staigaus – taigi išvis buvo galvojama imti kitą aktorių, idant išreikštų tą jo staigiai pasirodžiusį vilkiškumą. bet jis kačialinosi do pobednova kad paliktų caste 🙂 viskas kaip ir turi būt.
omg nu ir pavariau aš čia kaip tikra twilight-obsessed
Teisingai, planų imti kitą aktorių buvo. Tačiau mane suklaidino ne suvyriškėjimas (per visokius apdribusius džemperius bicepsų apimtį sunkiai įžiūrėsi), o plaukai 🙂
kotryna, kas tau?? hahaha
geras yorke gabalas.
nesuprantu, kaip ji prikalbino…
Parduotų garso takelio įrašų skaičius jau perkopė per 1 mln vienetų – kvepia ne pačiu blogiausiu honoraru, visokie straipsniai, laidos ir panašūs dalykai medijoje – puiki nemokama vardo reklama ir t.t. Tad kiekvienas sveiko proto atlikėjas džiaugtųsi, jei jo gabalą užsinorėtų panaudoti tokio lygio frančizė kaip “Saulėlydis”, toli gražu neapsiribojanti vien filmu.
taip
bet lygiai taip pat galima savo gabalą duoti fincheriui, aronofskiui arba… nu kad ir lynchui, bliamba.
nebent nori prisijaukinti jauną auditoriją
kalbant apie Yorką, tai vargu ar patys minėtieji režisieriai nusibalnotų iki tokio lygio, kad imtų paauglių ir britpop eros generation dievuką į filmą, idant jį pagražinti.
Čia labai taikliai jį paėmė, nuostabiai versliškai sužaidė.
Siuo atveju gabalas nebuvo “duotas” – jis buvo sukurtas specialiai filmui, bent jau taip sakoma. Beje, tarp pretendentų į takelį buvo minimi dar ir “Kings of Leon”.
Kita vertus, kodėl Weitzas blogai, o Fincheris ar Lynchas yra gerai? 🙂
dėl Yorke pasirinkimo, pritariu Laurynui tikrai
šiaip OST antros dalies labai patiko. vėlgi nežinau, ar blaiviai mąstau taip sakydama.
beje, ekranizuos dar dvi ar tik vieną??
“Eclipse” jau is esmės nufilmuotas ir kino teatruose pasirodys šią vasarą – Lietuvoje pgl Acme liepos 2d., o dėl “Breaking Dawn” dar nieko nėra patvirtina, tačiau eina gandai, šios dalies istorija bus perskelta į du filmus, kaip kad buvo padaryta su 7-u “Hariu Poteriu”, tikintis dvigubo pelno. Be to, lygiai taip šnekama, kad visi trys pagrindiniai aktoriai jau derasi dėl kontrakto šios dalies filmavimui.
Laurynai,
kodėl nusibalnotų?
patikrink Se7en, Pi ir Lost Highway soundtrackus.
Massive Attack, Aphex Twin, Gravity Kills, Nine Inch Nails, Rammstein…
nemanau, kad Radiohead/Thom Yorke būtų blogesni kandidatai
beje, Fincheris kovos klubui norėjo ne Dust Brothers 😉
http://en.wikipedia.org/wiki/Fight_Club_(film)#Musical_score
Andrzej, Na tik nelyginikim Aphex Twin ar Massive Attack populiarumo ir įtaigos jaunuomenei su ponu Thomu :))
Taip, tie takeliai irgi puikūs, tačiau, Yorkas tokio tipo filmeliui – saldainiukas.
būtent, Laurynai, ko gero Thom Yorke kartu su Radiohead priklausytų aukštesniai svorio kategorijai nei bet kuris iš anksčiau minėtų atlikėjų 😉
ai, karoče
my point is…
http://www.youtube.com/watch?v=rsucK43_DoM