Vokiečių projektą :Golgatha: 2004-ais metais sugalvojo paleisti Christoph Donarski. Po metų pasirodė savo jėgomis išleistas pirmas albumas Waste Land. Jame buvo eksploatuojamos dvasiškai mirštančio pasaulio ir Šventojo Gralio temos. Industrial ir ambient muzika šiam tikslui, ko gero, tinkamiausia. Kaip ir projekto pavadinimas: Golgota – kalnas, ant kurio buvo nukryžiuotas Jėzus. Savo įkvepėjais Christophas vadina tokius veikėjus kaip revoliucingomis pažiūromis garsėjantys filosofai Ernst Bloch ar René Girard, taip pat rašytojus T.S.Eliot, Jessie Laidlay Weston (rašę apie Gralį).
2008-ais žymioje Cold Meat Industry leidykloje pasirodė bendras :Golgatha: ir prancūzo David Sabre projekto Dawn & Dusk Entwined albumas Sang Grail. Akivaizdu, jog jame buvo tęsiama pirmojo darbo tematika.
Šių metų rugpjūtį CMI susigriebė, kad dar nevisi pinigai surinkti, todėl buvo nuspręsta perleisti pirmąjį grupės darbą. Nieko nuostabaus, turint omeny jog albumas tikrai geras ir pirmą karta buvo išleistas ribotu (tik 100 vienetų CD-R) tiražu.
Kaip ir pridera tokio tipo leidiniams jis yra papildytas dviem to laikotarpio kūriniais ir atliktas albumo remasteringas. Darbas nėra vientisas. Susidaro įspūdis, kad :Golgatha: pati tiksliai nežino, kur nori eiti: vienur atsikandamas riebus ritual folk kąsnis, kitur bandoma papjaustyt industrial pjūklais pritariant ritualiniams būgnų dūžiams, trečioje vietoje kiek ramesnis ambient, dar kitur ragaujama klasikinių kompozitorių duona… Bet juk tai pirmas albumas, tad tokie bandymai yra natūralūs. Juolab, kad bendra atmosfera išlieka pakankamai baugi viso albumo bėgyje.
[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/GOLGATHA_-_Waste_Land_mix.mp3]
:Golgatha: „Waste Land mix“
Puikus garso takelis skaityti Rožės vardą, Fuko švytuoklę ir kitokius Da Vinčio kodus…