DDT – plataus profilio grupė: jos klausosi tiek studentai, tiek oligarchai, tiek tolimųjų reisų vairuotojai. Be jokių abejonių tai viena garsiausių (jei ne garsiausia) Rusijos roko grupių šalia Akvarium, Nautilus Pompilius, Aukcyon, Zvuki Mu, Kino, Alisa… Aišku, jaunesnioji karta galėtų paprieštarauti, jog ji turi savo dievukus, pvz.: Mumiy Troll, Okean Elzi, Bi-2, Zemfira (iš Ševčiuko gimtosios Ufos) ir tt.. Tačiau be anksčiau minėtų grandų nebūtų ir jaunos kartos. Juolab, kad tie patys dinozaurai daugeliui (pvz. Splin) padėjo išlįsti iš rūsių.
Grupės lyderio ir vienintelio pastovaus nario Jurijaus Ševčiuko dainų tekstai dažnai pasižymi patriotiškai-pilietiniu atspalviu, socialine satyra ir protestu. Neveltui grupės pavadinimas kilo nuo cheminio preparato (Dichloro-Difenil-Trichloroetano cheminė formulė šiek tiek primena suru.lt logo, tačiau bylinėtis nesiruošiame), skirto tarakonams ir kitokiems parazitaujantiems vabzdžiams naikinti. KGB instancijoms grupė turėjo kitokius abreviaturos aiškinimo variantus (Детский Драматический Театр; Добрый День, Товарищи!; Дом Детского Творчества).
Štai tokia grupė, jei nežinojot. O jei pamanėte, kad tai kažkas iš Liube giminaičių – tai labai klystat. Matematiškai proporciją galima būtų užrašyti maždaug taip: Liube iki DDT, kaip rusiškam šansonui (su Michailu Krugu priešaky) iki Vladimiro Vysockio.
Na, bet kuriuo atveju… DDT grojo Vilniuje ketvirtadienį (spalio 12 d.). Jiems tai buvo trečias kartas Lietuvoje.
Net neišnaudojęs padoraus vėlavimo limito Jurijus Ševčiukas scenoje pasirodė dešimt po aštuonių. Pasisveikindamas pareiškė, kad „kietais“ būna tik kiaušiniai (© 1994 Российское танго), tad DDT apšildys patys save, o publikai leidus jis pats retkarčiais paskaitys savo kūrybos eiles (supraskite, reklamuos neseniai pasirodžiusį poezijos rinkinį Сольник).
Apšilimo vaidmenį atliko Метель Августа, Дождь ir В последнюю осень. Lygiai 3 dainos, kurių metu fotografams oficialiai leidžiama dirbti. Tų dainų tikrai pakako, kad solidūs „diadios“ parteryje nusiimtų megztinius. Lengvai stebina faktas, kad kai kuriuos žodžius Ševčiukas skaitė iš lapo (kuomet net Deividas Gahanas prisiverčia išmokti), bet jam geriau matyt…
Iškart po to salėje gęsta šviesos, suskamba trankesnė muzika, o ekrane atsiranda kelionių virtualių koridorių erdvėmis vaizdai (jei prisimenate Fight Club įžanginę sceną). Tampa aišku, jog nauja programa prasideda būtent nuo čia. Nors naujų dainų aranžuotės lygiai tiek pat neišradingos kaip Rammstein muzika ir, atrodytų, jog jos ne prie veido DDT lyrikai, tačiau… skamba tikrai neblogai. Maikoną nusimetęs Ševčiukas bando įrodyti, kad moka šokti neblogiau už Lukošių. Ir apskritai stebint šou (nepabijokim šio žodžio) toptelėjo mintis, kad Ševčiukas ir kompanija tikriausiai žiūrėjo suru.lt mėgstamą DVD Beside You In Time (vėliau, konferencijos metu, Jurijus patvirtino mūsų spėliones).
Skambant dainai Новый хозяин здесь Ševčiukui dingus nuo scenos jo vietą užėmė uniformuotas kaukėtas vyras, kuris nusitaikydamas iš rankomis imituojamo šautuvo vis nuskindavo vieną, kitą musę susirinkusios publikos tarpe. Tuo metu ekrane paeiliui užsidega provokuojantys šūkiai „новый хозяин здесь“, „глобализация“, „в очередь сукины дети“, „я убиваю мух“. Nenorom tenka prisiminti senesnę DDT dainą (Ночная пьеса) besibaigiančią žodžiais Путин едет по стране, а мы по прежнему…
Toliau skamba hard (tikrąja to žodžio prasme) rock gabalas За тобой пришли, dar kažkokie prog rock motyvai… Solidūs dėdės liūdi.
Tačiau kančioms ateina galas sulig daina Ветер. Juk jau galima pritarti! Vėliau Напиши, мне, напиши, dar Любовь, (Jurijus sako, kad kiek šis žodis bebūtų nuvalkiotas – jis visuomet išlieka aktualus), choru atliktas Мама, это rock’n’roll, ant viršaus Когда закончится нефть… Žodžiu – linksma.
Atsisveikindamas Jurijus paragino mylėti Tėvynę (Любите Родину, мать вашу) ir su grupe dingo atsigerti mineralinio. Biso išsireikalavusi publika sulaukė klausimo: „tai ką jums dar pagroti?“. Vieni kažką šūkavo apie tėvynę, kiti – apie rudenį. Jura pažadėjo sugroti abi. Plius pabaigai pridėjo etatinę Это всё. Žiūrovai degino žiebtuvėlius ir mobiliųjų ekranus… Gražu.
Grupė prižadėjo sugrįžti dar po dviejų metu, o dėdės apsauginiai mūsų neleido į sceną surinkti mediatorių.
Štai toks turiningas gavosi vakaras su 2,5 valandom rusiško roko.
Performansas: 9/10
Garsas: 8/10
Šviesa: 8/10
Trukmė: 10/10
Kaina: 70-130 lt.
Alus: UAB „Ledo kavinė“ kiosko įkainiai skelbia 6lt, kasa muša 7lt. Nauji „vadybos“ metodai?
Gražių merginų: visą dėmesį atėmė Ševčiukas
Bendras: 9/10
Po koncerto Jurijus Ševčiukas skyrė pusvalandį pokalbiui su žurnalistais.
Foto: Lexall
[nggallery id=69]
Ah geras reportažas, pasigailėjau, kad nedavažiavau.
O aš, kaip nebūdamas dideliu DDT fanu, visiškai pasitenkinau reportažu. Dėkui.
Kiek klausytojų buvo? Įspūdis susidaro, kad nemažai.
Sale buvo pilna. Tekstas atitinka tai kas vyko viduje. Daugelis ejo del to, kad isgirstu senesnes dainas (koncerto pradzia ir pabaiga), o naujo albumo tiesiog “nesuprato”. Panasi situacija buvo ir pries kelis metus Siemens Arenoje.