Kai jau tiek visko sukurta mūsų vartotojiškai visuomenei, dizaineriai nepasiduoda ir spėja mus šokiruoti dar ir dar labiau. Tačiau ar jie pagalvoja apie modelius? Gerai, kad su visais tais aukštosios mados bateliais mes-vartotojai nevaikščiosime. Ir ačiū Dievui! O juk modeliams (kai kuriems vos 15-a metų) prasieiti per haute couture mados savaitę su meniškais bateliais yra tiesiog kasdienybė.
Dažniausiai prieš tokių dizainerių kaip John Galliano ir Alexander Mcqueen pristatymus žiūrovai šnabždasi „Kas bus šį kartą?“ , „Ar niekas nenukris?“. Niekas nenukris?! O taip! Modeliai krenta dažnai, bet apie tai stengiamasi kalbėti ir diskutuoti kuo mažiau.
Įsivaizduokite: tobulas pasirodymas, įspūdingos suknelės, drąsus makiažas ir įmantriausi bateliai… Tada kritimas. Visi supranta, jog šitie batai yra per daug meniški. Taigi, ar verta kurti batus, jeigu su jais negali paeiti net prie tokių menų pripratusi manekenė?
[nggallery id=78]
„ar verta kurti batus, jeigu su jais negali paeiti net prie tokių menų pripratusi manekenė?“ Pirmiausia, manekenėms gana retai pasitaiko mūvėti batus su žvėriška platvorma ar per įmantrių formų apavus. Dažniausiai pasitaiko standartinio tipo aukštakulniai bateliai. Antra, modeliai dažnai krenta, virsta, slysta dėl podiumo dangos. Neretais atvejais būna arba reljefinis, dengtas plastiku ar dar įmantresnis.. Trečia, manau pamiršome, koks yra modelių darbas. PRISTATYTI AUTORIAUS DARBĄ. O ne apavus patogią avalyne pražingsniuoti podiumu. Juk ne už patogumą ir komfortą, o rūbo pateikimą ir perteikimą modeliams mokami pinigai :}