Kai užpisa visi indie-pindie rokeliai ir pseudo intelektuali elektronika – yra išeitis (bene vienintelė). Dark ambient, industrial ir power electronics. Tikra muzika. Stipri muzika. Muzika išrinktiesiems!
Būtent taip veikia Girnų Giesmės.
Kaskart, kai gauni naują jų albumą, po dar neužmiršto galingo paskutinio darbo, pamanai: „aha, ankstoka, turbūt chaltūrino…“.
Didžiajai nuostabai vėl būni priblokštas. Būtent toks ir yra 11 (vie-nuo-lik-tas!) GG albumas Sau Kraštas.
Ne, geriausiu mano laikomo GG darbo Tiems, kas budi už slenksčio naujas albumas nepranoksta. Bet… Kūrinių melodingumo galėtų užpavydėti ir pats Bad Sector.
Muzika?
Pranešimas spaudai čia.
Klausytis – čia.
Iki šiol laikausi nuomonės, kad būtent šitoje srityje galim nustebinti ir net perspjauti užsieniečius (jau dabar netrūksta įrodymų). Nes jokie elektronikos guru (IJO, Leon Somov, Few Nolder ar Basanovas su Vidžiu…) nenustebins vakarų, kokie kokybiški bebūtų. Apie roko atstovus kalbėti apskritai beviltiška. Nors, tegu stengiasi, aišku. Nuo to blogiau nebus.
Tiesiog gaila, kad aptariama elektroninės muzikos atšaka yra labai siaura, netgi nišinė. Dar blogiau, kad daugelis jos apskritai nelaiko muzika. O gal ir geriau. Nenuvalkiota.
Bet kuriuo atveju, manau, kad apie kompozitorių Lauryną Jukonį turėtų būti rašoma muzikiniuose vadovėliuose, kuriuos skaitys mūsų palikuonys, taip kaip mes skaitėme apie Mikalojų Konstantiną.
Subjektyvu? Myžčioji? Komentuok ir eik balsuoti už New Kids on the Block.
Yeah, GG – gerulis. Atsimenu, S:S:S: sukdavau be persojo kažkurią ten žiemą…
Dėti į vieną stalčių IJO, Few Nolder’į ir iš dalies Somovą su Vidbasanoviu, manyčiau, kiek nepadoru. Girnų Giesmės neabejotinai yra mūsų naujasis Čiurlionis, tačiau ir anksčiau paminėtieji puikiai skamba, tik jie iš visiškai kitos galerijos.
Gabrie, būtent…
Nieks Girnų Giesmių ir nededa į vieną stalčių su IJO, Somovu ar Few Nolder. Paskutiniai be jokių abejonių nusipelno pagarbos. Kalba apie tai, jog pasauliui už Lietuvos ribų GG muzika (dark ambient, industrial…) yra žymiai įdomesnė/originalesnė nei minėti elektronikos atlikėjai.
Na, savo komentare gal netiksliai išsireiškiau. IJO bei Few Nolder net nenorėčiau lyginti su visokiais vidžiais. Kokybiška, ok. Tik visiškai vienadienis projektas (su kūryba niekuo nesusiję).
Ar mes įdomūs pasauliui, tai, manau, jog taip. Paskutiniu metu dažnai tenka skaityti užsienio kritikų atsiliepimus apie prieš tai minėtą FN. Stebina tai, kad iš Lietuvos, artimiausioje ateityje, jie tikisi ir toliau tokių bangų, kuriomis banguoja gerbemz Strockis. Jau vien tai rimtas reikalas, kad jis turi Planet Mu protekciją.
Manau, neilgai truks, kol Linas iš Londono pabėgs į Berlyną.
Jei ne į BPitch, tai pas Modeselektorius…
Jei ne folkloriniai intarpai, tai ta jų “muzika” niekuo neypatinga, tad give credit Lietuvos folklorui, nes autorių ambientas ir industrialas labai labai šiaup sau. O lyginti su Čiurlioniu yra mažų mažiausiai absurdas. Aš suprantu, kad tokius kūrėjus reikia promint, tačiau ne su etiketėmis “Next best thing” ar pan.
ką gerbiamas Flashy laiko ne šiaip sau industrialu, o jo pažyba? 3-4 atlikėjus – į studiją! Paklausysim šedevrų.
pažiba būtų pvz. Lustmord.
Bet GG irgi gerai.
Na jo, lengviausia po dark ambient sakyt LUSTMORD 🙂 O apie “foklorinius intarpus” tai išvis…. Neypatinga, nes nesižinai gal tokioj muzikoj, atleisk, kad ir kaip naglai tai skamba 🙂 Esmė tame, kad ši muzikinė niša yra tikrai skirtingoje pusėje, negu kiti čia minėti atlikėjai (Somovas etc.). Tiek idėjiniu, tiek garsiniu, tiek pateikimo atžvilgiu, nors irgi vadinama elektronika. O GG ką, kas žino tas žino, nepagaunantys tegu nepagauna 🙂
meh meh meh,