Pirmoji mano pažintis su Om Unit įvyko berods dar 2011-ų pabaigoje Sattoj. Prisiminimai apie tai jau gerokai išblėso, bet geras įspūdis – nedingo. Kiek sunku patikėti, bet jau gerą dešimtmetį kuriantis atlikėjas tik šį spalį išleido debiutinį albumą. Tiesa, Jim Om Unit Coles anksčiau kūrė kaip 2tall bei Phillip D Kick Po pastaruoju pseudonimus jis sėkmingai miksavo jungle bei Chicago footwoork. Dar jis kolaboravo su Machinedrum, leidė relyzus Goldžio Metalheadz leible, neapleido ir savo Cosmic Bridge leiblo. Taigi Om Unit – spalvingas ir darbštus veikėjas, o mes panarstėme, kokių gijų jis primezgė savo debiutiniame darbe Threads.
15 gabalų – gan plati erdvė muzikinė kelionei ir albume ji gerai išnaudojama. Muzikinės paletės spalvinimą herojus pradeda nuo ramesnių gabalų, tokių kaip Folding Shadows bei Silence. Pastarasis, įrašytas kartu su Jinadu, primena, kad Om Unit nesvetimas ir dubstep žanras. Tik čia jis nuriebintas ir belikusios priemaišos, todėl labiau primena Phaeleh kūrybą ir labiau orientuotą įambient nei prisodrintą galingų woblų. Tai patvirtina ir panašios tematikos numeris Nagual.
Šiaip jau albumas gan taisyklingai suskaidytas: pradžioje einama nuo ramesnių ritmų, prasibėgant per dubstep ir footwork įtakas, be to, įterpiant ne visai tikėtų duetų, tokių kaip Just Sayin‘ su reperiu Gone The Hero ar Patients su MC Jabu.
Albumui gerokai įsibėgėjus, Coles apšildo energingu ir galvą-kratyti-skirtu Jaguar bei pribaigia trim grynuoliais, kurie išsiskiria viso albumo kontekste, nes labiau tinka šokiams. Wicker and Pearl balansuoja kažkur tarp drum‘n‘bass, jungle, beats ir grubiau tašytos elektronikos bei iš dalies paaiškina albumo išleidimą dBridge leible Civil Music.
O pabaiga yra klasiška. Albumą uždaro The Road – tamsiom spalvom dažyti instrumentalai ir pranašiškas Londono urban poet legendos Charlie Dark balsas. The road will mean struggle, the road will leave scars, the road requires wisdom, the road requires truth / The road will never care about the fire in the booth. Om Unit nededa taškų, greičiau daugtaškį ir filosofiškai atveria kelią diskusijoms.
Visumoj labai smagus pasivažinėjimas nuo dubstep iki beats per jungle ir footwork kryžkeles. Tokių solidžių ir kokybiškų debiutų metuose nebūna per daug.