Vasario 11-ąją vyksiančios antrosios Baltijos elekronikos organizatorių užmojai dar didesni nei pernai, kuomet naktinio gyvenimo kultūrai dedikuota konferencija sutraukė apie du šimtus dalyvių. Šiemet ji persikelia į didesnę erdvę – Menų Spaustuvę, pranešimai, diskusijos ir dirbtuvės vyks dvejose salėse, o jas ves ne tik Lietuviai ar mūsų artimiausi kaimynai, bet ir pasaulyje pripažinti elektroninės muzikos scenos dalyviai.
Papasakoti apie elektroninės muzikos evoliuciją ir perspektyvas iš Anglijos atvyksta pats Ewan Pearson. 1995 metais karjerą pradėjęs Ewan galėtų būti vadinamas Jurgeliu Meistreliu – tik be jokios ironijos. Jis ir pasaulyje pripažintas remiksuotojas, dirbęs su Depeche Mode ar Chemical Brothers, ir prodiuseris, padedantis daugybei atlikėjų nuo Tracey Thorn iki M83, ir meistriškas didžėjus, ir žurnalistas, rašantis į Groove žurnalą, ir tinklaraštininkas, ir, svarbiausia, dažnai konferencijose bei festivaliuose dalyvaujantis lektorius, kartu su Jeremy Gilbert išleidęs knygą apie šokių muzikos kultūrą. Trumpiau – žmogus, kuris turi, ką papasakoti.
Lietuvos pranešėjų priešaky – Tomas Ramanauskas. Tris metus MTV kūrybai vadovavęs, su Nesakyk Mamai klubus niokojęs, agentūrą Love įkūręs ir dar dešimtis kalnų nuvertęs veikėjas. Jis konferencijos dalyvius mokys, kaip būti išgirstam ir pastebėtam neparsiduodant bei nedarant kompromisų su sąžine.
„Apklausa, kurioje dalyvavo virš dviejų šimtų didžėjų, žurnalistų, blogerių, klubų ir barų darbuotojų bei aktyviausių vakarėlių lankytojų, parodė, kad pirmoji konferencija praėjo tikrai neblogai – dešimties balų skalėje ji buvo įvertinta aštuonetu. Stengiamės, kad šiemetinė konferencija būtų vertinama dar geriau. Nauja erdvė, dvi salės ir tokie svečiai kaip Ewan Pearson – toli gražu dar ne viskas, ką ruošiame lankytojams. Galiu užtikrinti, kad tai bus masyvu“, – pasakoja renginio organizatorius Mindaugas Čaplinskas.
Daugiau informacijos apie pranešėjus, temas ir patį renginį bus paskelbta ateinančiomis savaitėmis, bet nekantriausieji entuziastai gali suklusti jau dabar – pirmieji bilietai prekyboje pasirodys sausio 11-ąją ir kainuos trisdešimt litų. Tik jų kiekis yra labai labai ribotas – vėliau už galimybę Menų Spaustuvėje klausytis užsienio ir Lietuvos pranešėjų išminties gali tekti pakloti kur kas daugiau.
Daugiau informacijos bus galima rasti sausio 11-ą dieną startuojančioje svetainėje www.baltijoselektronika.lt.