Pradžioj prisipažinsiu (iš antraštės, ko gero, matosi), kad į šį koncertą ėjau labiau dėl Lemon Joy nei Camouflage. Nes pastarieji yra tik anų laikų prisiminimas ir šiandien nebeaktualūs.

Minios kaip per Silence Family koncertą prie Ūkio banko teatro arenos nebuvo. Makrokoncert atstovas minėjo, kad bilietai išsivaikščiojo ne baisiai sėkmingai ir gal būt, vis dėl to, reikėjo vokiečius vežti ne į areną, o į klubą. Nepaisant šio fakto – salė buvo praktiškai pilna (pakvietimai vardan užpildymo?).

Koncertas beveik nevėlavo. 15 po dvidešimtos scenoje pasirodė Lemon Joy trijulė. Vos sugrojus Nekęsk Manęs Dar Stipriau būgnininkas pabėgo. Todėl Igoriui akustiškai atlikus Ne Apie Mus, dainos pabaigą reikėjo prailginti, šitaip užtempiant laiką ir dar kartą primenant mums, kad gitaros rifas čia yra labai panašus į tą iš Personal Jesus. Paaiškėjus, kad plyšo vienas iš būgnų – toks pats likimas ištiko dainą Ten Kur Mylėjau. Manau, nuo to publika smarkiai nenukentėjo. Asmeniškai džiaugiausi, kad lietuvių pasirodymas neplanuotai užsitęsė.

Pašalinus technines problemas abi dainos buvo pakartotos su visais privalomais specefektais.

Kiek komiška situacija atsitiko su tarp minėtų dainų įspraustais Vasaros Laiškais, kurių atlikimo metu pamirštus žodžius (ir jau tūkstančiai žingsnių iki tavęs…) Igoris pakeitė valiūkiškais lai-la-lai. Suprantama, tądien, skirtingai nei aną vakarą, ant grindų nebuvo išdėlioti lapai su žodžiais. Bet tai vis vien… Net aš žinau dainos tekstą, jofana.

Garsas buvo pakankamai geras visose arenos vietose, tačiau kartais susidarydavo toks įspūdis, kad garsistai nesugeba tinkamai subalansuoti instrumentus. Pavyzdžiui ryškiai buvo pagailėta garso Igoriaus gitarai, kas akivaizdžiai girdėjosi dainos Vasaros Laiškai solo (tas, kur nuo 2.30) metu.

Smagu, kad setlisto daugumą sudarė nauji kūriniai. Ir, aišku, nebuvo apsieita be firminio Ich möchte ein Eis. Pasirodymas buvo silpnesnis už tą, kuris vyko Lofte pristatant albumą Stebuklas, o ir patys lemonai atrodė „pavargę“, tačiau vis tiek buvo labai ir labai gerai. Dar kartą įsitikinau, kad ši grupė – vienas geriausių dalykų iš to, ką turime Lietuvoje.

Atsisveikindamas Igoris prisipažino, kad „tuoj šioje scenoje pasirodys viena jo mėgstamiausių grupių, kuri dainuos suspicious love“.

Grojaraštis:
01. Nekęsk manęs dar stipriau
02. Ne apie mus (koks pašėlęs tempas) (akustiškai)
03. Ten kur mylėjau (akustiškai)
04. Ne apie mus (koks pašėlęs tempas)
05. Vasaros laiškai
06. Ten kur mylėjau
07. Ši vieta
08. Meilė turėjo tavo vardą
09. Mylėt tave taip beprotiška ir keista
10. Kažkada

Performansas: 8/10
Garsas: 7/10
Šviesa: 7/10
Trukmė: 8/10 (~45 min.)

Bendras: 8/10

[nggallery id=352]

Po trumpos pauzės scenoje pasirodę 5 vyrai (kviestiniai būgnininkas ir gitaristas) nuo to ir pradėjo.

Marcus Meyn (visas toks baltas) šokinėjo lyg koks paauglys norėdamas mus įtikinti, kad vis dar yra energingas ir sugeba. Kvailai atrodė, tiesą sakant. Juolab, kad iš karto pradėjo teisintis, jog praėjo vos savaitė, kai jis išsigydė kojos traumą. Išsinarino koncerto Bratislavoje (2011.03.18) metu. Apšilinėti, bliat, reikia prieš pasirodymus. Dabar jam daktarai, panimaeš, draudžia strykčioti, o jis jiems atsako, kad „must do the shows“. Didvyris, jomajo. Prašė publikos supratimo, jei kartais pasirodytų nelabai aktyvus. Nes juk kovo 19 Prahoje (sekančią dieną po Bratislavos) jis atrodė taip:

Auditorija pritariamai gyrė savo herojų. Taip, tą vakarą arenoje susirinkusi publika nusipelno atskiro sakinio. Dėl to, kad labai įvairiaplaukė. Dominavo solidaus amžiaus verslininkai su antromis pusėmis arba šiaip rimtesni dėdės, kurie kažkada buvo girdėję The Great Commandment dainą ir gal būt tik neseniai suprato, kad „o tai čia ne depešai šitą groja?“. Ypatingo mūsų dėmesio susilaukė ši ponia su maisto produktais maksimos maišelyje. Manėme, kad ne ten pakliuvo, tačiau ji užsispyrusiai kantriai laukė savo mėgstamos grupės.

Grįžtant prie Prahos, joje setlistas atrodė taip:

„Bisų“ vaidmenį atliko:
16. Harmful
17. Love is a Shield

18. Me and You
19. That Smiling Face

20. One Fine Day

 

Palyginimui – Rygoj (dieną anksčiau nei Vilnius) setlistas smarkiai skyrėsi.

01. Suspicious Love
02. We Are Lovers
03. Dreaming
04. Perfect
05. Neighbours
06. I’ll Follow Behind
07. Here She Comes
08. I Can’t Feel You
09. Close
10. Motif Sky
11. Confusion
12. The Pleasure Remains
13. Conversation
14. The Great Commandment
Encore 1
15. Harmful
16. Love Is A Shield
Encore 2
17. Me And You
18. That Smiling Face
19. One Fine Day

Nuobodoka, kai ir Vilniuje matai/girdi tą patį be staigmenų. Gal vokiečių tvarkingumas kaltas? Ar reikėtų sakyti tingumas? Juk net tokie veteranai kaip Depeche Mode turo metu kaitalioja grojaraštį.

Apskritai pasirodymas nebuvo blogas. Marcusas strakaliojo, Oliveris jam leido pailsėti sudainuodamas Here She Comes ir Confusion, Heiko prižiūrėjo sintezatorių, o gitaristas su būgnininku niekuo nesiskyrė nuo eilinių Motorhead gerbėjų roko festivalyje. Skambėjo neblogai nors ir per tyliai (kaip hedlaineriams) ir ne visuomet tolygiai. Iš lentynos „apsilankyti vardan uždėtos varnelės“. Prieš 5 metus Forum Palace pramogų centre buvo geriau.

Šalia stovinčiam Igoriu sakiau, kad Lemon Joy geriau už Camouflage. Anas atsakė, kad esu kaip Otaras Kušanašvili, kuris vadovaudamasis išankstine nuostata sugeneruoja prieštaringą nuomonę ir bando prakišti ją kaip sensaciją.

Zilnys stovėjo šalia, viską matė, nieko nesakė.

Mūsų kolegos iš G-taškas.lt, pasirodo, taip pat lankėsi šiame renginyje ir net užfiksavo dvasinių pensininkų džiaugsmą:

 

Grojaraštis:
01. Suspicious Love
02. We Are Lovers
03. Dreaming
04. Perfect
05. Neighbours
06. I’ll Follow Behind
07. Here She Comes
08. I Can’t Feel You
09. Close
10. Motif Sky
11. Confusion
12. The Pleasure Remains
13. Conversation
14. The Great Commandment

15. Harmful
16. Love Is A Shield

17. Me And You
18. That Smiling Face

Performansas: 7/10
Garsas: 7/10
Šviesa: 7/10
Trukmė: 8/10 (~100 min.)
Kaina: 80-140 Lt
Alus: 3 Lt/ 0,25l (alus pasibaigė neatleistinai anksti, palikdamas alternatyvą vodkę skiesti redbuliu)
Gražių merginų: ko gero, reikėtų sakyti ponių

Bendras: 7/10

 

Foto: Alexandr L.

[nggallery id=353]

Bangos Koncertai Sūru

19 Replies to “Kaip Camouflage turėjo šildyti Lemon Joy”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *