Suru.lt pradeda naują ciklą „Pratęsk pasaką“, kur kiekvienas iš jūsų gali įrašyti savo dalį į kuriamą istoriją. Visi jūsų atsiųsti tekstai bus aklai suklijuojami į vieną – sakinys po sakinio, tokia ale kolektyvinė pseudo pasaka. Mes kol kas ir patys nežinome kas gali gautis iš to, bet bent jau pradžiai tikimasi pažvengti nors kiek. Visas parašytas pasakas rasite čia.
Kelios taisyklės:
1. Pasakos rašymo langą nuolat rasite puslapio dešinėje pusėje iškart po rubrika „Dienos video“. Pasaka rašoma aklai. Tai reiškia, kad jūs nematysite, ką prieš jus parašė kiti. Pilna pasaka bus išspausdinta didžiausiuose Lietuvos dienrašč Suru.lt tada kai jau bus pakankamai medžiagos. Tad jei norite greičiau perskaityti – rašykite dažniau.
2. Laikykitės duotos pasakos temos ir pagrindinių herojų. Galite sukurti ir naujus pasakos herojus. Rašyti galite kiek norite, bet geriau dažniau po mažiau, negu daug ir iš karto. Iki 4 sakinių. Aišku jeigu užpuls pasakiškas įkvėpimas – galite išsilieti ir daug daugiau.
3. Kiekviena pasaka bus rašymo rėžime apie 1-2 savaites. Pradžia greičiausiai jau bus parašyta tai tikrai neverta pradėti savo dalies žodžiais „Kartą gyveno…“, būtų gerai palaikyti istorijos raidą kažkiek. Nebent norit „įvesti“ naują veikėją, tada prašom.
4. Nepamirškite panaudoti dialogų.
5. Jeigu bus rašoma tik „apsipiskit grabais jūs pydarasai“ tokios išmintingos pavienės tezės nebus įtraukiamos į istoriją (nebent tiks į dialogą). Bet jeigu „… ir tada kiškiukas nabagėlis apsipiso grabais…“ tai aišku tinkamas gabalas į šią pseudo istoriją. Venkit tikslių ištraukų iš anekdotų, žinomų liaudies pasakų ir visų kitų literatūros kūrinių.
6. Jeigu yra galimybė, rašydami naudokite lietuviškas raides.
„Sūru“ kolektyvas pasilieka teisę:
1. Vietomis pakeisti veikėjų vardus į „jis“ ar „ji“, kad per dažnai nesikartotų vardai ar pavadinimai.
2. Išmesti iš pasakos netinkamus žodžius (tai visai nereiškia, kad negalima keiktis) ir pataisyti rašybos bei gramatines /kiek leis mūsų žinios/ klaidas.
3. Išmesti netinkamus gabalus arba juos perkelti į ateities pasakas.
4. Iliustruoti gimusią istoriją.
5. Išleisti pasakų knygą.
Jeigu turite klausimų ar pasiūlymų – pateikite juos komentaruose. Tai yra šioks toks eksperimentas, todėl ateityje tobulindami šį pasakišką įrankį, būtinai atsižvelgsime ir į jūsų išreikštą nuomonę.
Pabaiga
Reikėtų padaryti taip, kad prieš rašant pasakos sakinį (ar kelis) matytum paskutinį prieš tai parašytą tekstą. Tada tema rutuliotųsi sklandžiau, nebūtų didelių nukrypimų į lankas ir bet kurie 2 “parašymai” būtų bent kažkiek susiję vienas su kitu.
Tai, kad tada visa esmė dings.
Buvo pamąstymas rodyti paskutinius kelis žodžius iš prieš tai buvusio gabalo. Bet esmė aišku keičiasi tada. Tas netolygumas ir yra, ar turėtų būti razinka.
bet tai, kad jau pasaka apie tai, kaip vilkas lapę baudė, visiškas nonsensas gavos. Manau, kad vis dėlto reiktų pamąstyt apie užuominas į pasakos esamą turinį. Net užrašai ant viešojo tualeto sienų turi daugiau prasmės, negu tas žodžių kratinys.
Na, jeigu užrašus ant tualeto sienų sudėti vienas paskui kitą irgi gautųsi kratinukas šioks toks. Labai svarbu yra nenukrypti labai toli nuo duotos pasakos temos. Aš labai tikiuosi, kad pasakos rašytojai padarys šiokias tokias išvadas iš pirmosios pasakos ir patys atras naujas sistemines rašymo subtilybes. Manau rašant trečiąją pasaką – pabandysim duoti trumpą einamų įvykių sūkurėlį. Hau
Tik pydarai kuria ir skaito tokius puslapius kaip suru.lt
Malonu, kad ir jūs prisijungėt. Pakvieskit ir savo draugus.