Vieno rimčiausio Anglijos naktinio klubo Fabric įrašų studijos naujausias šokių rinkinys priklauso Techno muzikos dinozaurui Surgeon.

Praėjo trys metai nuo paskutinio jo studijino mix’o, išleisto ir perleisto pakartotinai Warp Records. Tą kart – This Is For You Shits buvo taip liaupsinamas, kad visi šoko patenkinti išvadinti šūdžiais. Keisčiausias momentas, kad išleidus šį CD, labai pasikeitė ir Surgeon asmeninės kūrybos skambesys (į gerąją pusę). Taip pat labai suaštrėjo ir jo side projektas British Murder Boys, kurį jis organizuoja kartu su bičiuliu Karl O’Connor a.k.a. Regis. Nuo to laiko Anthony Child a.k.a. Chirurgas taip užsikėlė sau kartelę, per kurią, regis, jau ir sunku būtų su kopėčiom peršokti. Tačiau atėjusi fabrikuota kompiliacija parodo, kad šis vyrukas – turi dar daug erdvės, kurioje gali maskatuotis beatskleidžiant savo išskirtinumą. Šiuo metu savo pasirodymus pildo video projektais, kartu pakeldamas emocijų purslus ir pateikdamas audio/visual dienos sriubą. Pastarasis laikotarpis yra dėkingas jo liaupsinimui bei šlovinimui. Bet gal užteks apie tai.

Šių metų Tundroje teko kiek pabendrauti su Christian Wünsch ir jo paklausiau klausimo, kuris man dažnai būna įdomiausias bendraujant su tokio tipažo individais:

What music do prefer to listen to?

Who is your favorite producer / band / DJ?

Surgeon. No doubts. He is the best.

Any others?

Yeah, British Murder Boys. (juokiasi).





Taip, šiuo metu, jis geidžiamiausias. Bet kodėl?! Juk šiais laikais, bent jau Lietuvoje, kas antras reiveris yra stovėjęs prie DJ pulto, yra bandęs ar bent matęs kaip jungiami gabalai ant Ableton Live. Faktiškai surinkti gabalus mix’ui gali bet kas, suvesti jį – labai pasistengus irgi. Kas priverčia domėtis būtent vat va juo? Kas yra tas slaptasis ingredientas šiame skaniausiame eklere?

Taigi, bandom paanalizuoti: (Marilyn, naują baltą lapą.. iš naujos eilutės!)

  1. Statistinis požiūris. 72 min 32 sec. 30 gabalų. Vidutiniškai mažiau nei 2,5 min vienam etapui. Net jei tau nepatinka vienas, labai greit ateina kitas. Kintamumo grožis.
  2. Selekcinis požiūris. Balansuoja tarp savų įrašytų dainų, niekuomet nelaiko ilgiau trijų vienodos ritmikos junginių. Tarp trijų tolygių – įsipina vienas dubstep’inio stiliaus (šiame mix’e), po to – vėl back to normal. Tai niekada nenuobodu.
  3. Stilistinis požiūris. Nors jis ir groja techno, tai niekada nėra buka šokių muzika. Jo pasirinkimas kompozicijom yra labai eklektinis, dažnai renkasi industrial tech stiliaus, bet jos nebūna žiaurios, tik tinkamai aštrios emocijom sustiprinti. Įkvėptas minimalizmo garsais. Pilka atmosfera su ryškiais xenon’ių spalvų lazerių žybsniais. Dūmų grožis.
  4. Nežinomybė. Tai turbūt pagrindinis jo koziris. Labai sunku nuspėti kur nuves jo sekama pasaka. Ar į stebuklų šalį, ar į tamsų mišką. Pamenu kai Vilniuje po vienos ramesnės kompozcijos įsuko Aphex Twin‘o Digeridoo pagrindinę melodiją, ant viršaus prilipinęs 140b/min ritmą. Kaklą skaudėjo tris dienas.
  5. Kompozicinė struktūra. Kaip jau minėjau, nesvarbu, jog viena atkarpa nepatiko, nes tuoj pat ateina kita. BET! Kai kuriuos kūrinius jis naudoja kaip ateinančio, dar negirdimo, užuomazgai, garsų būtinybei sustiprinti vėlesniojo euforijai. Tai yra kertinė Surgeon`o hipnozės dalis.


Šioje kompiliacijoje jis naudoja puikių atlikėjų kūrinius (kaip visada). Įtraukti: Scuba, Orphx, Ancient Methods, Robert Hood ir kiti.

Taigi, Fabric 53 yra būtinas tiems, kurie mėgsta šokti pagal industrinius mašinų garsus, klausytis lėktuvų gaudesio lyjant ir nori kiek šalčio estetikos. Traukiamės batutus iš palėpių ir aukštyn!



Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *